Bez kategorii

Niższe opłaty akcyzowe dla małych browarów…

2 listopada o 7:07

Ministerstwo finansów planuje obniżenie akcyzy dla małych browarów produkujących do 200 tysięcy hektolitrów piwa rocznie. Choć na razie nie wiemy o ile opłata miałaby się zmniejszyć, ale już wiadomo, ż jest to znakomita informacja dla browarów rzemieślniczych.

Wcześniej tego roku resort Morawieckiego zaproponował całkowity zniesienie akcyzy na cydr produkowany przez małych wytwórców. Teraz mamy ogromną nadzieję, że nowa koncepcja podsyci dynamiczny już i tak rynek piw kraftowych.  Pod względem produkcji piwa i tym samym wpływów do budżetu państwa z tego tytułu, jesteśmy w czołówce Europy za Niemcami choć do skarbu państwa polscy browarnicy wpłacają o blisko 25% więcej niż ich koledzy.

Podobne rozwiązania dotyczące różnicowania podatku akcyzowego na podstawie wielkości produkcji stosowane są w wielu innych krajach Europy.  Mamy nadzieję, że i u nasz ta propozycja szybko wejdzie w życie a mali browarnicy dzięki temu znajdą sporo oszczędności, które pozwolą im rozwijać nowe marki, a nam cieszyć się ich smakiem.

Pragnienie Polaków wcale się nie zmniejsza, coraz więcej osób zaczyna doceniać smak prawdziwego piwa rzemieślniczego, a Państwo zaczyna dostrzegać naszych piwnych przedsiębiorców.

Drodzy przyjaciele, nie pozostaje nam nic innego jak zabrać się za warzenie!

by Herr Axolotl