Kraftwerk

O browarze

Browar Kraftwerk to pierwszy browar rzemieślniczy na Górnym Śląsku. Pomimo faktu, że założony został zaledwie w połowie 2014 roku już dziś może poszczycić się wieloma osiągnięciami na ogólnopolskiej scenie kraftu:

nagroda „Doceń polskie” za aż 3 piwa
udział we wszystkich najważniejszych imprezach branżowych
uznanie wśród znawców i krytyków tematyki piwa

    brązowy medal za piwo Easy Rider w Andychowie
    srebrny medal za piwo Steam Time w Berlinie

    brązowy medal za piwo Jolly Roger (wersja leżakowana w beczce po rumie) na gali Kraft Roku 2017 (najważniejszy konkurs w branży)

Za sukcesami firmy stoją przede wszystkim – jakość surowców używanych do tworzenia zacieru oraz tradycyjne metody warzenia piwa – proces trwa minimum 5 tygodni. Dzięki temu Kraftwerk z miesiąca na miesiąc poprawia swoje wyniki finansowe a jego marka staje się coraz mocniej zauważalna na rynku nie tylko krajowym, ale i zagranicznym. Dowodami tego są obecność w około 400 polskich sklepach i 100 pubach typu multitap, jak również ostatnia warka uwarzona w kolaboracji z fińskim Humalove Brewing.

Dodatkowym atutem Browaru Kraftwerk jest angażowanie się w wiele projektów i akcji, które pozwalają docierać mu do coraz to szerszej grupy odbiorców. W grudniu 2015 jego założyciele wystąpili w programie realizowanym przez TVP1 „Firmowe Rewolucje”, w których opowiadali ekspertom o swoim nietuzinkowym przedsięwzięciu, co zapewniło im szeroką ekspozycję marki na rynku ogólnopolskim. Firma jest także sponsorem wielu wydarzeń kulturalnych, z których największym jest zbierający co roku około 20.000 uczestników cykl targów Tatttoo Konwent. Na swoim koncie Kraftwerk ma także warki uwarzone na specjalne zlecenie znanych zespołów, m.in. Oberschleisen i PFK Pokahontaz.

Browar zmienił swój status z „browar kontraktowy” na „browar rzemieślniczy” w czerwcu 2018 roku, kiedy to nastąpiło oficjalne browaru stacjonarnego w gminie Kornowac na Górnym Śląsku. Od tej pory Kraftwerk warzy piwo tylko i wyłącznie we własnym zakładzie całkowicie kontrolując wszystkie procesy produkcyjne.

Fakty

Weź udział w losowaniu 12 butelek specjalnie wyselekcjonowanych piw.

Raz w tygodniu spośród zgłoszonych użytkowników losujemy wyjątkowy zestaw starannie dobranych i unikalnych piw rzemieślniczych. Losowanie odbywa się na żywo na naszej stronie Facebook. Dołącz do nas aby zobaczyć jak to działa.