Lager

Szeroka oferta Kraft Klub, przygotowana została z myślą o różnych kubkach smakowych i każdym podniebieniu. Jednym z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych piw nie tylko w Polsce jest Lager. Do tego stylu zaliczamy piwa dolnej fermentacji, wyróżniających się niższą temperaturą fermentacji, czyli 8-12°C. Śmiało można nazwać ten gatunek przodującym, bowiem wybierają go zarówno koneserzy, jak i osoby dopiero poznające możliwości piwa kraftowego. To Lagera pijemy najczęściej, gdy doskwiera upał, a ochłodzenia szukamy w naszym kuflu. Wiąże się to z lekkością, wysoką pijalnością i orzeźwieniem, które świetnie komponuje się z towarzyskimi spotkaniami. To one dobrze uzupełniają słone przekąski, dania z mięsa oraz lekkie, grillowe przystawki. Ta wszechstronność i popularność przyczyniła się do tego, iż Lager uznawany jest za najsłynniejsze piwo dolnej fermentacji.

Fermentowanie w niższych temperaturach wynika ze stosowania specjalnej odmiany drożdży. Kiedyś Lagera warzono głównie w zimowych miesiącach, dziś browary posiadają odpowiednie instalacje chłodnicze, a gatunek jest warzony przez cały rok. Najpopularniejszym i najczęściej wybieranym Lagerem jest Pilzner, powstały w połowie XIX wieku. Uważa się go za najsłynniejszy z kilku względów – min. dlatego, że klasyfikowane jest jako idealnie klarowne. Jest to związane ze słodem, flokulacją drożdży, oraz używaniem, w przypadku browarów koncernowych, specjalnych sit, przez które filtrowane jest piwo. W przypadku browarów kraftowych używanie tego typu sit zastąpione jest przez “lagerowanie”, czyli leżakowanie w niskich temperaturach, gdzie naturalnie osad opada na dno i jest oddzielany od piwa. Lagerowanie w niskich temperaturach i drożdże dolnej fermentacji to także klucz do uzyskania kultowego Pilznera. Swój wyż popularności osiągnął w Czechach, stopniowo otwierając się na pozostałe Państwa.

Najbardziej popularni przedstawiciele gatunku to German Pils, Czeski Pils i Porter Bałtycki, które znajdują się w ofercie Kraft Klub. Zachęcamy do zamawiania i degustacji Lagera o każdej porze roku.

Wybrane filtry:

WYBIERZ GATUNEK PIWA

show blocks helper

Styl +

Nazwa Browaru +

Zawartość Alkoholu +

Ekstrakt +

Pojemność +

Weź udział w losowaniu 12 butelek specjalnie wyselekcjonowanych piw.

Raz w tygodniu spośród zgłoszonych użytkowników losujemy wyjątkowy zestaw starannie dobranych i unikalnych piw rzemieślniczych. Losowanie odbywa się na żywo na naszej stronie Facebook. Dołącz do nas aby zobaczyć jak to działa.

preloader