Organizacje i stowarzyszenia

Zamiłowanie do propagowania sceny piwowarskiej, a w szczególności pasja do promowania rodzimych wytwórców i niszowych gatunków piwa skłania nas do przedstawienia działających organizacji, które powstały w celu kultywowania tradycji piwowarstwa i szerzenia kultury piwnej. Działalność poniższych stowarzyszeń, wpływa na podnoszenie świadomości konsumenckiej oraz rozwój sceny piwowarskiej, wdrażając inicjatywy związane z popularyzacją tworzenia, serwowania i spożywania złotego trunku.

Piwiarnia

al. NMP 31

42-200 Częstochowa

klbpczwa@wp.pl

Tomasz Gierasiński – Przewodniczący Rady Starszych Tel. 600 751 005 t.gierasinski@bractwopiwne.pl

Kazimierska Piwniczka

ul. Dietla 69

31-039 Kraków

www.piwniczka.krakinfo.pl

k.zalas@gmail.com

Kazimierz Zalas – Przewodniczący Rady Starszych – 791-240-867

Pub The Eclipse Inn

ul. Piotrkowska 80

90-102 Łódź

Grzegorz Niedomagała – Przewodniczący – 509-344-999, g.niedomagala@bractwopiwne.pl

Klub “AgRafKa”

ul. Mielczarskiego 1,

95-100 Zgierz

https://www.facebook.com/zkp2002

kuzniazgierz@gmail.com

Kamil Jaworski – Przewodniczący Rady Starszych – 601 879 238, jaworski_kamil@interia.pl

Bractwo przyjęło za swój cel szereg działań m.in. wzajemne wspieranie się, dążenie do podniesienia kultury spożycia piwa, popieranie i promowanie pozytywnych inicjatyw osób, firm, instytucji itp., które wyrastałyby ponad przeciętność. Nie bez znaczenia jest rodowód historyczny Skierniewic, a w szczególności dzieje browaru Władysława Strakacza, który należy ocalić od zapomnienia. Oprócz pozyskiwania różnych eksponatów i informacji związanych z browarem i jego właścicielem, chce oddać cześć pamięci Władysława Strakacza poprzez kontynuację jego prospołecznej działalności.

 

Skierniewickie Bractwo Piwne

ul. Piłsudskiego 1

96-100 Skierniewice

zbyszek.gradowski@gmail.com

Śląski Klub Birofilów

ul. Edukacji 62,

43-100 Tychy

Tel. 32 219 30 66

Stowarzyszenie nosi nazwę Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich z siedzibą w Olsztynie. Powstało jako wspólna inicjatywa dziesięciu browarów zmobilizowanych informacją o planowanym przez Ministerstwo Finansów zniesieniu zróżnicowania w stawce podatku akcyzowego od piwa i zostało wpisane do rejestru stowarzyszeń dnia 16.08.1995r. Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich jest Stowarzyszeniem działającym na podstawie prawa o stowarzyszeniach i posiada osobowość prawną. Terenem działania Stowarzyszenia jest terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich

ul. Sikorskiego 2

10-057 Olsztyn

info@browaryregionalne.pl

tel. 89 535 41 37

„30 stycznia 2010 r. w Browarze Zamkowym w Cieszynie spotkało się 24 pasjonatów domowego warzenia piwa, by powołać do życia Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. Formalnie PSPD zaistniało 3 sierpnia, kiedy Sąd Rejonowy w Bielsku Białej wpisał PSPD pod numerem 0000362180 do Krajowego Rejestru Sądowego. Kiedy powstawało Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych wiele osób sceptycznie kręciło głową i pytało: po co zakładać stowarzyszenie, skoro piwo warzyć w domu można i bez niego. Polskie prawodawstwo daje nam rzeczywiście doskonałe warunki do rozpoczęcia przygody z warzeniem piwa. Każdy bez nawet najmniejszych formalności biurokratycznych może stworzyć swoje własne piwo w domu. Jednak ostatnie lata pokazały jak bardzo zmieniła się atmosfera wokół piwa domowego i w ogóle piwa w Polsce. I jak ważną rolę odgrywa Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych.” Krzysztof Lechowski – były Prezes PSPD

Od tego czasu wiele rzeczy się zmieniło. Stowarzyszenie uległo rozszerzeniu i obecnie jest organizacją ogólnopolską z 16 oddziałami terenowymi. Ilość członków rośnie znacząco, a budżet PSPD uległ znacznemu rozszerzeniu. W ten sposób ta koleżeńska inicjatywa przez 7 lat stała się dużą koleżeńską inicjatywą, która obecnie zmierza w kierunku profesjonalizacji. Wspólne zainteresowania jednoczą ludzi, a dobra atmosfera sprawia, że wciąż wierzymy w to co robimy. Przez te lata wielu piwowarów domowych (w tym i członków Stowarzyszenia) założyło browary rzemieślnicze lub kontraktowe. Obecnie w coraz większej ilości sklepów możecie kupić ich produkty. Dodatkowo na rynku pojawiają się kooperacje pomiędzy browarami a piwowarami domowymi. Oczywiście Stowarzyszenie to przede wszystkim świetni ludzie i rewelacyjni twórcy domowego piwa. Pozwolę sobie nawet na stwierdzenie, że jesteśmy najfajniejszym Stowarzyszeniem w Polsce.

 

Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych

ul. Czerniakowska 126a lok. 4

00-454 Warszawa

Michał Jaskólski – Prezes Zarządu – michal.jaskolski@pspd.org.pl

 

Nasz fan page na Facebooku:

https://www.facebook.com/PolskieStowarzyszeniePiwowarowDomowych/

Nasz kanał na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCPTvGqcMNghysCfofmVcN0g

Nasze konto Twitter:

https://twitter.com/PSPD_org_pl

preloader