500% Normy

Zakładowy

11,80 
cena dla klubowiczów: 10.73 zł

Brak w magazynie

Sztuk 3 - 56 - 910 - 1920 +
Cena 11,45 11,21 10,86 10,62 

Browar Zakładowy świętuje okrągłe pięćset warek uwarzonych przez siebie. Z tej okazji postanowili kontynuować swoją serię i tak oto przyszedł czas na 500% normy. Piwo w stylu Black India Pale Ale w wersji podwójnej! Zostało nachmielone mieszanką trzech amerykańskich odmian Columbus, Simcoe oraz Chinook. Aromat bucha chmielowością. Na pierwszym planie mnóstwo cytrusów, z których najbardziej wybija się czerwona pomarańcza i limonka. Zaraz później dostajemy intensywne nuty żywiczno sosnowe oraz odrobinę owoców tropikalnych jak mango, marakuja czy papaja. Całość uzupełniona o dość mocną słodowość ciasteczkową z wyczuwalną nutą prażonego słonecznika, która jest tak charakterystyczna dla tego stylu piwa. Smak również obfituje w chmielowość i ujawnia się to także w goryczce, która jest niezwykle intensywna ale jednocześnie krótka i o przyjemnym, grejpfrutowo ziołowym profilu. Finisz jest dość wytrawny i gorzki co świetnie pasuje do żywicznych posmaków chmielu. Mimo wysokiego ekstraktu i zawartości alkoholu piwo pije się lekko i przyjemnie. Jest to solidne, konkretne piwo w mało spotykanym stylu więc serdecznie polecamy spróbowanie go jeśli jeszcze nie mieliście przyjemności. Najlepiej serwować w szkle typu IPA glass lub Tumbler.

Składniki: woda, słody (Pilzneński, Pale chocolate, Carafa special II, Carafa special III, Wheat chocolate), chmiel (Columbus, Simcoe, Chinook), drożdże (US-05).

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.