ART+25 Crumble Sour IPA

Browar Stu Mostów

14,80 

Brak w magazynie

Wrocławski browar Stu Mostów prezentuje nam swoje kolejne piwo z serii „ART”. Tym razem jest to ART 25 Crumble Sour IPA Peach & Pineaple, czyli słodko-kwaśna IPA, której smak wzorowany był na Crumble -podpiekanym deserze, opartym na kruszonce i owocach.  Piwo zostało solidnie nachmielone nowofalowymi odmianami chmielu: Motueka, Citra oraz Saphir, a także wzbogacone dodatkiem przecierów z ananasa i brzoskwiń. Następnie było leżakowane na prażonych płatkach kokosowych, podpiekanych orzechach laskowych oraz suszonej wanilii. W aromacie wyczujesz wspaniałą kompozycję owoców, chmielu oraz wanilii. Bardzo przypomina drink Pina Colada, czyli miks ananasa i kokosa. W smaku lekko kwaśne, a zaraz potem słodkie, bardzo kokosowe, soczkowe. Świetnie ukryty alkohol, bardzo łatwo pijalne.  Piwo naprawdę świetne w odbiorze, przypadnie do gustu zwłaszcza osobom preferującym słodsze, owocowe piwa. Polecamy serwować w szkle typu Tulip lub Sniffter.

Składniki:

Słody: pilzneński, pszeniczny, płatki owsiane.

Chmiele: Columbus, Citra, Motueka, Saphir.

Drożdże: US-05, bakterie (Lactobacillus Plantarum).

Dodatki: przecier z brzoskwiń, przecier z ananasa, laktoza (cukier mleczny), laski wanilii, prażone orzechy laskowe, prażone płatki kokosowe.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.