Cherry Baltic Porter Nitro

Browar Stu Mostów

18,30 
cena dla klubowiczów: 16.64 zł

Brak w magazynie

Sztuk 3 - 56 - 910 - 1920 +
Cena 17,75 17,39 16,84 16,47 

Kontynuacja serii Nitro z wrocławskiego browaru Stu Mostów. Cherry Baltic Porter Nitro to piwo w stylu Porter Bałtycki, który został wzbogacony sokiem oraz puree z wiśni, a następnie wysycony azotem. Wizualnie to piwo to istny majstersztyk. Nalewa się z charakterystycznym dla piw na azocie efektem lawinowym tworzącym niepowtarzalną, gęstą, zbitą czapę piany. W aromacie mamy świetny balans pomiędzy słodowościa a wiśniowym charakterem. Dostajemy mnóstwo ciasteczkowej, chlebowej, melasowej słodyczy a z drugiej strony lekko kwaskowy charakter wiśni, która ożywia całą kompozycję dodając jej złożoności. Nie brakuje również przyjemnych akcentów mlecznej czekolady i kawy. Smak jest bardzo skomplikowany, ale najbardziej przebija się złożona słodowość z karmelowo-czekoladowymi nutami na czele oraz wiśniowo-rodzynkowe uzupełnienie. Tekstura piwa jest aksamitna dzięki wysycaniu azotem. Dość gęste ciało i średnio słodki finisz sprawiają że piwo jest niezwykle przyjemne w odbiorze a odrobina kwaśnej wiśniowości wzmaga pijalność. W posmaku pojawia się delikatna, szlachetna goryczka, która uzupełnia całość. Jest to bardzo udana pozycja i szczerze polecamy ją miłośnikom serii Nitro. Najlepiej serwować w pokalu lub szkle typu Sniffter.

Składniki: woda, Słody: monachijski, pilzneński, karmelowy 100-130 EBC, carafa specjal III, słód barwiący, Chmiel: Goryczkowy: Hallertau Magnum (DE), Aromatyczny: Styrian Goldings (SL), Drożdże: dolnej fermentacji W34/70.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.