Cherry Sour Test #2

Piwojad

10,80 
cena dla klubowiczów: 9.82 zł

Brak w magazynie

Sztuk 3 - 56 - 910 - 1920 +
Cena 10,48 10,26 9,94 9,72 

Piwojad Cherry Sour to drugie piwo z eksperymentalnej serii tego browaru. Jako podstawę wykorzystano kwaśne ale i wzbogacono je dodatkiem przecieru z małopolskich kwaśnych wiśni. Aromat jest prawie całkowicie zdominowany przez wiśnię. Świetny, bardzo kompleksowy aromat, zawierający charakterystyczną pestkową cierpkość. W tle wychodzi przyjemny aromat mlecznej kwaśności. Smak, tak jak można się spodziewać również jest wybitnie wiśniowy. Wysoka, czysta kwaśność orzeźwia i nadaje piwu bardzo ciekawy charakter. W posmaku wyraźnie wyczuwalna pestkowość co rodzi skojarzenie z belgijskimi Kriekami. Piwo dzięki swojej kwaśności i wszechobecnej owocowości sprawia wrażenie bardzo lekkiego i jest doskonale pijalne. Zdecydowanie jest to piwo na gorące dni. Wszystkim miłośnikom kwasów polecamy tą pozycję – na pewno się nie zawiedziecie! Najlepiej serwować w pokalu lub szkle typu Sniffter.

 

Składniki: woda, słody jęczmienne, słód pszeniczny, przecier wiśniowy, sok wiśniowy, kwas mlekowy, kwas octowy, chmiel, drożdże.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.