Funky Fruit Peach Weizen

Funky Fluid

10,80 
cena dla klubowiczów: 9.82 zł

Brak w magazynie

Sztuk 3 - 56 - 910 - 1920 +
Cena 10,48 10,26 9,94 9,72 

Piwo FUNKY FRUIT – Peach Weizen to nowy wypust browaru Funky Fluid, który powstał na bazie zmodyfikowanej receptury Apricot Wheat o tej samej nazwie. Zasyp oparty w dużej mierze na słodzie pszenicznym i płatkach, niska zawartość alkoholu a także dodatek pulpy owocowej zapowiadają świetne, lekkie, orzeźwiające piwo na ciepłe dni. Barwa złoto pomarańczowa, z niską, białą pianą. Aromat bardzo owocowy. Na pierwszym planie nuty morelowe i brzoskwiniowe a także odrobinę cytrusowo-żywicznej chmielowości. Smak zaskakuje dość wysoką kwaśnością, ale zaraz później dostajemy wspaniałą kontrę w postaci owocowej słodyczy. Wyraźnie czuć wpływ użytych dodatków. Tekstura piwa jest bardzo przyjemnie kremowa, a lekkie ciało dodaje tylko pijalności. Polecamy tę pozycję zwłaszcza tym, którzy nie lubią zbyt mocnych piw, a cenią owocowy charakter i orzeźwiające właściwości niskoalkoholowych trunków. Najlepiej serwować w IPA glass lub szklance do piwa pszenicznego.

Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, płatki owsiane, płatki pszenne, laktoza, puree morelowe, chmiele: Iunga, Cascade, drożdże.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.