WRCLW Imperial Stout Nitro Coffee & Cascara

Browar Stu Mostów

18,40 
cena dla klubowiczów: 16.73 zł

Brak w magazynie

Tabela rabatów dla wielopaków

SztukCena
3 - 517,85 
6 - 917,48 
10 - 1916,93 
20 +16,56 

Browar Stu Mostów kontynuuje swoją najbardziej prestiżową serię piw mocnych. Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować wam Imperial Stout Nitro Coffee & Cascara. Jest to Russian Imperial Stout wzbogacony dodatkiem kawy Yellow Bourbon z Wrocławskiej palarni kawy ETNO oraz Cascary – czyli suszonych owoców kawowca – Cascara ETNO. Piwo ma imponujące parametry, bo aż 30blg ekstraktu i 11% alkoholu. W aromacie mamy świetna kombinację nut czekoladowych z potężnym kawowym uderzeniem, które jednak pozbawione jest typowej, ciężkiej paloności i spalenizny, a raczej ma charakter owocowy, odrobinę kwiatowy i orzechowy. Całość uzupełniana jest przez niezwykle bogatą słodowość, która kojarzy się z chlebem, ciemnym karmelem i melasą. Smak dość słodki, ale z solidną kontrą w postaci chmielowej goryczki. Na wspomnienie zasługuje genialny efekt wysycania piwa azotem, które zyskuje dzięki temu idealną, aksamitną teksturę. Piwo jest wybitnie deserowe i degustacyjne. Polecamy cieszyć się nim w szkle sensorycznym typu Sniffter, co pozwoli wydobyć z niego wspaniały aromat i smak.

 

Składniki: woda, Słody: pilzneński, monachijski II, pszeniczny czekoladowy, karmelowy 150 EBC, jęczmień palony, barwiący, Chmiel: Goryczkowy: Hallertau Magnum (DE), Drożdże: Danstar Nottingham, Kawa, cascara:  Etno Yellow Bourbon 0,6% , cascara Etno (0,8%).

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.