Infinitum American Barley Wine

Infinitum Brewing

194,00 
cena dla klubowiczów: 176.36 zł

Brak w magazynie

Sztuk 3 - 56 - 910 - 1920 +
Cena 188,18 184,30 178,48 174,60 

Marka Infinitum powstała z inicjatywy znanego piwowara Michała Kopika. Wyzwaniem, które zostało podjęte było stworzenie piwa, które swoją jakością przebiją najlepszych na świecie, które rzuca wyzwanie najlepszym trunkom alkoholowym świata i które same dla siebie stanie się klasą. Proces produkcji został dopracowany do perfekcji a wynikiem tego jest prezentowany American Barley Wine, w którym każdy pojedynczy składnik został przemyślany i starannie wybrany. Piwo zostało dodatkowo poddane procesowi wymrażania, dzięki czemu jest jeszcze bardziej esencjonalne, o solidnym ciele i gęstości. Po wymrożeniu Ameriacan Barley Wine spędził jeszcze ponad 12 miesięcy w dębowych beczkach po znakomitej szkockiej whisky Single Malt – Bowmore pochodzącej z wyspy Islay, najstarszej gorzelni w całej Szkocji. Trunek ten jako pierwsze w historii polskie piwo na początku października 2019 zdobył złoty medal, inaczej mówiąc mistrzostwo świata na prestiżowym International Beer Cup w Japonii, gdzie blisko 100 sędziów oceniło 1000 piw z całego świata.

Barwa ciemnego mahoniu, mocno opalizujące. Ze względu na niskie wysycenie piana niska, występująca przy mocniejszym nalaniu do szkła.

Bardzo złożony i bogaty, oddający zarówno czystość fermentacji, długość leżakowania jak i charakterystykę wybranej beczki. Rodzynki, palony cukier, chleb razowy, herbatniki – w warstwie słodowej. Leżakowanie oraz fermentacja nadały piękne aromaty czerwonych owoców (słodkie wiśnie, żurawina) oraz brzoskwiń, moreli i gruszek. W tle elegancko wplecione są nuty wędzone, torfowe, mineralne i lekko morskie. Delikatne drewniane taniny. Alkohol ukryty, praktycznie niewyczuwalny.

Bardzo wysoka pełnia i niskie wysycenie. Pierwszy akord zdecydowanie grający słodowością – karmelizacja, palony cukier, chleb razowy, herbatniki. W drugim pojawiają się owocowe estry, czerwone owoce z utlenienia podczas leżakowania, w tle już przewija się mineralność i wędzoność oraz nuty czekolady. Finisz z doskonale ukrytym alkoholem, a delikatna, acz wyraźnie zaznaczona goryczka (zarówno chmielowa jak i taninowa) przyjemnie kontruje profil.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność
  • Infinitum Brewing
  • AMERICAN BARLEY WINE, Iced Single Malt Whisky Barrel Aged
  • 12%
  • 25°
  • 330ml

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.