Infinitum Oud Bruin

Infinitum Brewing

194,00 
cena dla klubowiczów: 176.36 zł

Brak w magazynie

Sztuk 3 - 56 - 910 - 1920 +
Cena 188,18 184,30 178,48 174,60 

Styl wyznaczony przez browar Liefman (teraz w posiadaniu Riva), który ma korzenie w XVI wieku. Historycznie warzone jako „piwo rezerwowe”, które z czasem rozwijało kwaskowatość. W aromacie sporo owocowych estrów oraz akcentów słodowych. Estry te przypominają rodzynki, śliwki, figi, daktyle, wiśnie i suszone śliwki. 

Oud Bruin to tradycyjny styl piw górnej fermentacji z początku XVII wieku pochodzący ze wschodniej Flandrii. Wyraźnie słodowe, owocowe i lekko karmelowe z przyjemnymi kwaśnymi nutami. Nasz Oud Bruin fermentowaliśmy dwukrotnie. Najpierw drożdżami piwowarskimi, a w drugiej kolejności drożdżami dzikimi oraz bakteriami kwasu mlekowego już na etapie leżakowania w beczkach po Porto Ruby. Dzięki temu udało nam się uzyskać znakomity balans pomiędzy kwasowością oraz słodowością wzmocnioną nutami pochodzącymi z beczki po Porto w którym spędziło 2 lata.

 

 

 

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.