Jailbird

Garage Monks

10,80 
cena dla klubowiczów: 9.82 zł

Brak w magazynie

Sztuk 3 - 56 - 910 - 1920 +
Cena 10,48 10,26 9,94 9,72 

Jailbird to nowa propozycja z browaru The Garage Monks. Jest to India Pale Ale z dodatkiem cytrusów pod wszelkimi postaciami. Znajdziemy tam świeżo wyciskany sok z pomarańczy, zest z owoców a także suszoną skórkę pomarańczy. Całość dopełnia obfite chmielenie odmianami Citra oraz Mosaic. W aromacie dominuje intensywna chmielowość w połączeniu z wpływem użytych dodatków. Na pierwszym planie bardzo intensywne cytrusy z których najbardziej wybija się pomarańcza. Nie brakuje również akcentów cytryny i limonki. W tle pojawia się akcent grejpfruta i lekkie owoce tropikalne. Całość wspierana jest przez lekką, pszeniczną słodowość. Smak zaskakuje cytrynową soczystością. Jest odrobina kwasowości i dość dużo słodyczy. Lekka goryczka chmielowa i grejpfrutowym profilu dopełnia obrazu IPA. Tekstura piwa jest bardzo lekka, dzięki czemu sprawia ono wrażenie dużo słabszego niż jest w rzeczywistości. Liczne cytrusowe posmaki zostają z nami aż do półwytrawnego finiszu. Polecamy tą pozycję wszystkim miłośnikom orzeźwiających, lekkich piw. Najlepiej serwować w szkle typu IPA glass lub w pokalu.

Składniki: woda, słody (Pale Ale, Pilzneński), płatki owsiane, chmiele (Mosaic, Citra), drożdże WLP001 California Ale Yeast, świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy, zest z cytrusów, suszona skórka pomarańczy.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.