Jopen Polished Black Gold

Browar Stu Mostów

14,10 

Brak w magazynie

Browar Stu Mostów prezentuje nam piwo w stylu Porter Bałtycki, czyli Piwowarski Skarb Polski. Jopen Polished charakteryzuje się bardzo złożonym aromatem, w którym pierwsze skrzypce gra kawa, czekolada i chlebowa karmelowość, a nuty rodzynek i suszonych owoców odpowiednio dopełniają bukiet. Ze względu na wyniosłość trunku najlepiej przelać go do degustacyjnego szkła Teku, które uwydatni ciemną barwę, trwałą i drobnopęcherzykową czapę piany, oraz aromatyczny bukiet. W smaku świetna równowaga pomiędzy karmelową słodyczą, a posmakami pochodzącymi od palonych słodów. Piwo mimo swojej intensywności charakteryzuje się wysoką pijalnością, a to za sprawą udziału słodu żytniego w zasypie, który wygładził teksturę piwa dzięki swojej zdolności do żelowania.

Składniki:

Słody: słody jęczmienne: monachijski; pilzneński, słód karmelowy 120 EBC, słód melanoidynowy, słód carafa special III, słód żytni, słód czekoladowy pszeniczny.

Chmiel: Goryczkowy: Iunga (PL). Aromatyczny: Sybilla (PL).

Drożdże: W34/70.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.