Kontenerowiec

Zakładowy

11,60 
cena dla klubowiczów: 10.55 zł

Brak w magazynie

Sztuk 3 - 56 - 910 - 1920 +
Cena 11,25 11,02 10,67 10,44 

Czy jesteście zauroczeni piwami w stylu NEIPA? My również! Jednak czasem każdy ma ochotę na coś lżejszego i o niższej zawartości alkoholu. Odpowiedzią na takie prośby jest New England Pale Ale czyli sesyjna wersja tego stylu! Browar Zakładowy doskonale zna nasze potrzeby dlatego przychodzi do nas z Kontenerowcem. Piwo zostało nachmielone najpopularniejszymi nowofalowymi odmianami prosto z USA: Simcoe, Citra, Mosaic oraz australijskim Galaxy. W aromacie zdecydowanie to czuć bo już od pierwszych chwil dostajemy potężne chmielowe uderzenie. Na pierwszy plan wysuwa się dojrzały, soczysty melon oraz białe winogrona. Jest też trochę owoców tropikalnych jak mango i marakuja oraz odrobina liczi. Zaraz za chmielem pokazują się intensywne i niezwykle przyjemne estry pochodzące z pracy specjalnego szczepu drożdży: brzoskwinia, morela i odrobina gruszki grają główne skrzypce. Nie zabrakło również delikatnej podbudowy słodowej o charakterze owsianki. W smaku zaczyna się dość słodko i owocowo. Gładka tekstura wzmacnia jeszcze odczucie soczystości. Mimo niskiego ekstraktu początkowego piwo nie jest puste a wręcz ma dużo ciała. Goryczka jest niska i przyjemnie cytrusowa. Całość kończy się półsłodkim finiszem. Jest to świetna pozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają mocno aromatyczne piwa chmielowe ale równocześnie preferują piwa lekkie i o niższej zawartości alkoholu. Najlepiej serwować w szkle typu IPA glass lub w pokalu.

Składniki: woda, słody (Jęczmienny, płatki pszenne, płatki owsiane), chmiele (Simcoe, Citra, Mosaic, Galaxy), drożdże Lallemand New England.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.