Łzy Zołzy

Piwowarownia

8,80 
cena dla klubowiczów: 8 zł

Brak w magazynie

Sztuk 3 - 56 - 910 - 1920 +
Cena 8,54 8,36 8,10 7,92 

Browar Piwowarownia sięga po nietypowy owoc by zaskoczyć was wakacyjnym kwasem stworzonym specjalnie na lato. Łzy Zołzy to Sour Ale z dodatkiem soku agrestowego oraz pulpy z marakui. Całość została nachmielona na aromat wyjątkową odmianą Sorachi Ace. W aromacie wyczujesz ciekawą kombinację owoców. Na pierwszy plan wysuwa się dojrzała, kwaskowata marakuja o przyjemnym świeżym charakterze. Zaraz za nią mamy specyficzną nutę agrestu, która jednak bardzo wiernie oddaje smak tego owocu. W tle pojawia się delikatna chmielowość o delikatnym, cytrusowym profilu wzbogaconym o akcenty kokosowe i aloesowe. Smak jest lekko kwaśny i dzięki temu niezwykle orzeźwiający. Delikatna tekstura wzmocniona solidnym wysyceniem zapewnia bardzo przyjemne odczucie w ustach. Goryczka jest minimalna i nie przeszkadza w cieszeniu się piwem. Dodatki owocowe są świetnie wyczuwalne, choć w oczywisty sposób dominuje marakuja. Piwo będzie idealnym wyborem na letnie dni dzięki swojemu delikatnemu charakterowi i niezbyt wysokiej zawartości alkoholu. Jeżeli jeszcze nigdy nie piliście piwa z agrestem to jest to świetny egzemplarz na start. Najlepiej serwować w szkle typu Tumbler lub w pokalu.

Składniki: woda, słody (jęczmienne, pszeniczne), chmiele (Lubelski, Sorachi Ace), dodatki (sok agrestowy, pulpa z marakui), drożdże US-05.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.