Micro IPA

Browar Stu Mostów

11,60 
cena dla klubowiczów: 10.55 zł

Brak w magazynie

Sztuk 3 - 56 - 910 - 1920 +
Cena 11,25 11,02 10,67 10,44 

Bardzo niski ekstrakt, płatki owsiane, niska zawartość alkoholu, srogie chmielenie i świetne wykonanie – brzmi jak zupełnie nowy, genialny w swej prostocie przepis na idealne wakacyjne piwo. Browar Stu Mostów prezentuje kolejną odsłonę serii eksperymentalnej Salamander czyli Micro IPA! Aromat do złudzenia przypomina Imperialne DDH IPA. Feria owoców tropikalnych, mango, melon, marakuja, a także winogrona, cytrusy i delikatna żywica. Na drugim planie wychodzi delikatna owsiana podbudowa słodowa i trochę nut żywicznych. Ale dopiero w smaku czeka nas prawdziwe zaskoczenie! Piwo jest lekkie, świetnie pijalne i orzeźwiające ale przy tym nie jest puste! Bardzo łatwo byłoby je pomylić z dużo mocniejszymi piwami w stylu IPA. Jest owocowo, trochę słodko, przyjemnie, orzeźwiająco, cytrusowo i żywicznie a także lekko goryczkowo. Czego chcieć więcej? Piwo dzięki swojej niskiej zawartości alkoholu pije się bardzo łatwo, a wspaniały smak gwarantuje odruch sięgania po kolejną butelkę. Najlepiej serwować w szejkerze lub pokalu.

Składniki: Słody: słody jęczmienne(Pilzneński, karmelowy jasny), słód żytni, płatki owsiane,

Chmiel: Goryczkowy: Columbus (US), Aromatyczny: Simcoe (US), Chmielony na zimno: Citra(US), Mosaic (US), Drożdże: Burlington

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.