Pig Difference

Brokreacja

11,30 
cena dla klubowiczów: 10.27 zł

Brak w magazynie

Sztuk 3 - 56 - 910 - 1920 +
Cena 10,96 10,74 10,40 10,17 

Pig Difference to efekt pierwszego konkursu dla piwowarów domowych “Uwarz Sobie” zorganizowanego przez browar Brokreacja. Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie wariacji na temat znanego i lubianego piwa The Butcher czyli Red IPA. Zwycięzca konkursu postawił na szalony dodatek czyli wędzone świńskie uszy. Aromat charakteryzuje się dość wysoką chmielowością. Głównie przebijają się cytrusy takie jak czerwona pomarańcza i grejpfrut oraz dość sporo ziołowości i nut żywicznych. Dostajemy również pokaźną dawkę karmelowo-tostowej słodowości, która jest istotnym elementem tego stylu. Jest też dość dużo wędzonki pochodzącej z użytego dodatku. Smak jest głównie karmelowy z wyraźną chmielowością i ziołowością. Goryczka chmielowa jest dość wysoka ale ma bardzo przyjemny, łagodny profil. Pojawia się też dużo więcej dymności niż w aromacie co bardzo uatrakcyjnia piwo. Serdecznie polecamy wszystkim odważnym i lubiącym takie piwne eksperymenty. Najlepiej serwować w pokalu lub szkle typu szejker.

Składniki: woda, słody Pale Ale, Carafa, Special II, chmiele Citra, Amarillo, Simcoe, Horizon, wędzone świńskie uszy, drożdże US-05

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.