Pils Wrężel

Wrężel

8,80 
cena dla klubowiczów: 8 zł

Brak w magazynie

Sztuk 3 - 56 - 910 - 1920 +
Cena 8,54 8,36 8,10 7,92 

Wrężel dba o wszystkie krańce piwnej rewolucji. Zarówno te najbardziej nowofalowe i skomplikowane jak i proste, klasyczne piwa do codziennej konsumpcji ale nie pozbawione mistrzowskiego wykonania i dbałości o surowce. Ich Pils to tradycyjne, lekkie piwo dolnej fermentacji, poddane procesowi lagerowania w niskich temperaturach, nachmielone naszymi rodzimymi odmianami Marynka i Lubelski. W aromacie dostajemy sporo chmielowości, która przyjmuje postać ziołową, kwiatową i delikatnie korzenną. Na drugim planie bardzo przyjemna, subtelna słodowość o zbożowo-chlebowyn profilu, która podkreśla charakter piwa i nadaje mu kompleksowości. W smaku mamy bardzo przyjemną, żywiczną goryczkę chmielową, która nie przeszkadza swoją intensywnością. Do tego sporo ziołowych smaków, które tylko utwierdzają nas w całkowicie chmielowym charakterze tego piwa. Wytrawny, krótki finisz świetnie poprawia pijalność tego piwa, a zbożowe i ciasteczkowe posmaki słodowe podnoszą pełnię i nadają głębszego smaku. Piwo polecamy wszystkim miłośnikom klasyki. Będzie się idealnie komponować z jedzeniem i słonymi przekąskami. Najlepiej serwować w pokalu lub prostej szklance do lagera.

Składniki: WODA; SŁODY JĘCZMIENNE: Pilzneński, Wiedeński, Karmelowy jasny, Karmelowy 100 EBC; CHMIEL: Marynka, Lubelski; DROŻDŻE: W 34/70

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.