Porter z Puszczy

Waszczukowe

18,90 

Brak w magazynie

Browar Waszczukowe sięga do tradycji polskiego piwowarstwa, żeby przedstawić ją nam w nieco odświeżonym, nowofalowym wydaniu. Porter z Puszczy to Porter Bałtycki w wersji Imperialnej o parametrach 23blg i 10% alkoholu, który był długo leżakowany by uzyskać ułożoną i szlachetna kompozycję. W aromacie królują nuty czekoladowe i kawowe kojarzące się z świeżo zaparzonym espresso. Na drugim planie mamy bardzo złożoną słodowość o charakterze chlebowym, opiekanym, ciasteczkowym i melasy. W tle świetnie grają nuty czerwonych dojrzałych owoców a także rodzynek, fig i śliwek. Smak jest niezwykle pełny, bogaty w czekoladowo słodowe nuty. Lekka goryczka kontruje słodową słodycz przez co całość jest świetnie zbalansowany. Wyczuwalna jest również szlachetna likierowa alkoholowość, która wzbogaca trunek. Finisz jest bardzo długi i czekoladowy. Tekstura gładka a ciało bardzo pełne i wręcz wyklejające. Jest to bardzo złożone piwo do długiej degustacji. Polecamy serwować w szkle sensorycznym typu Sniffter, Sensoric lub kieliszku do czerwonego wina, co pozwoli wydobyć z piwa jego wspaniały aromat i smak.

Składniki: woda, słody (pilzneński, pszeniczny, owsiany, pszeniczny czekoladowy, żytni czekoladowy, black, barwiący obłuszczony), chmiel Marynka, płatki dębowe średnio opiekane, drożdże piwowarskie.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.