Rye RIS

Browar Stu Mostów

14,20 

Brak w magazynie

Browar Stu Mostów przyzwyczaił nas do świetnych wysokoekstraktywnych piw i tak jest również tym razem. Niezwykle ciekawy profil aromatyczny składa się z intensywnych nut czekoladowo-kawowych, a w tle opieczona skórka od chleba, pumpernikiel i szlachetny alkohol. Ze względu na wyniosłość trunku przelej go do sniftera, który odpowiednio wyeksponuje smoliście czarną barwę, oraz trwałą czapę piany. W smaku wyczujesz moc tego trunku! Mocarna gorzka czekolada odpowiednio kontrowana jest przez słody karmelowe i szlachetną nutkę alkoholu. Za sprawą udziału żyta w zasypie piwo ma niewiarygodnie gładką i aksamitną teksturę. Mimo wysokiej zawartości, alkohol nie przeszkadza a jest szlachetną składową profilu. Idealne piwo na specjalne okazje!
Skład: Słody: pilzneński, żytni, karmelowy 400 EBC, słód monachijski, pszeniczny czekoladowy, słód barwiący Chmiel: Goryczkowy: Hallertau Magnum (DE), Aromatyczny: Tettnanger (DE) Drożdże: górnej fermentacji US-05

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.