Silver Star

Pinta

Trzech Kumpli

11,50 
cena dla klubowiczów: 10.45 zł

Brak w magazynie

Sztuk 3 - 56 - 910 - 1920 +
Cena 11,16 10,93 10,58 10,35 

Liderzy polskiego kraftu biorą się za poważną klasykę. Browary Trzech Kumpli oraz Pinta połączyły swoje siły żeby sięgnąć do korzeni piwnej rewolucji i przypomnieć nam co nieco z mniej popularnych już dzisiaj styli piwa. Pamiętacie jeszcze pierwsze amerykańskie IPA pojawiające się w Polsce? Solidna goryczka, mocną podbudowa słodowa i świetny aromat? Wszystko to charakteryzuje East Coast India Pale Ale. W aromacie wyczujesz kompleksową stronę słodową, na którą składają się ciasteczkowe, biszkoptowe nuty uzyskane dzięki najlepszym słodom specjalnym z Anglii. Mamy również odrobinę karmelu kojarzącego się z toffee lub kajmakiem. Zaraz później bardzo orzyjemna ziołowo cytrusowa chmielowość. Wyczuwalne są cytryny i limonki a także sosnowa nuta żywiczna. Smak zaskakuje solidną goryczką chmielową. Mimo początkowej słodyczy piwo jest świetnie zbalansowane dzięki tej kontrze. Posmaki chmielowe i karmelowe mieszają się ze sobą w długim, półsłodkim i goryczkowym finiszu. Piwo zdecydowanie godne miana 'oldschool IPA'. Jeżeli również tęsknicie za takimi piwami to bez obaw sięgajcie po tą pozycję. Najlepiej serwować w szkle typu IPA glass lub w pokalu.

Składniki: woda, słody jęczmienne (pale ale, carapils, red crystal, dark crystal), chmiele (Simcoe, Amarillo, Ekuanot, Centennial), drożdże US-05

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.