Why E.T.?

Dwóch Braci

12,60  9,45 
cena dla klubowiczów: 8.59 zł

Brak w magazynie

Sztuk 3 - 56 - 910 - 1920 +
Cena 12,22 11,97 11,59 11,34 

Mocne, złożone, aromatyczne piwo o solidnym nachmieleniu i potężnej goryczce? Jeżeli właśnie na taką pozycję macie ochotę to z dumą przedstawiamy wam „Why E.T.?” z browaru Dwóch Braci. Jest to piwo w stylu DDH Double IPA czyli podwójnie chmielone na zimno podwójne India Pale Ale. Zostało potraktowane obłędnymi ilościami najlepszych nowofalowych odmian chmielu: Wai-iti, Simcoe, Citra, Zeus, Mosaic oraz Chinook. Aromat zniewala intensywnymi cytrusami o charakterze czerwonej pomarańczy i grejpfruta. Jest też odrobina limonki i nieco owoców tropikalnych. Całość doprawiona słuszną dawką sosnowo żywicznej chmielowości, która wprowadza orzeźwiający charakter do profilu piwa. Podbudowa słodowa jest konkretna i wprowadza bardzo przyjemne tło a jednocześnie nie przykrywa podstawowego elementu tego piwa czyli chmielu. Smak zaczyna się słodowo owocową słodyczą ale bardzo szybko dostajemy odpowiednią kontrę w postaci żywiczno grejpfrutowej goryczki. Wprowadza to niezbędny dla piwa balans. Mimo wysokiej zawartości alkoholu nie jest on wyczuwalny a dzięki temu piwo jest zdradliwie pijalne. Polecamy serwować w szkle typu IPA glass lub w pokalu.

Składniki: woda, słody (pale ale, pilzneński, pszeniczny), płatki owsiane, chmiele (Wai-iti, Simcoe, Citra, Zeus, Mosaic, Chinook), drożdże.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.