Wrarg Wyrwiwiąz

Raduga

9,40 

Na stanie

Raduga prezentuje nowe piwo pod enigmatyczną nazwą: Wrarg Wyrwiwiąz. Jest to kooperacja z twórcami gry planszowej ‘Gniew Barbarzyńców’. Tego jeszcze w polskim krafcie nie było! Piwo w stylu White IPA, a właściwie Wit IPA to kombinacja belgijskiego Witbiera z amerykańskim India Pale Ale. W aromacie a pierwszym planie dostajemy sporo chmielu o charakterze cytrusowym ale także owocowym. Zaraz później, bardzo przyjemne nuty fermentacji belgijskimi drożdżami: delikatne przyprawowe fenole i lekkie estry. Doskonale wyczuwalna jest również kolendra więc nie będziecie mieć wątpliwości co jest stylem bazowym. W tle gra przyjemna, pszeniczna słodowość. Smak dość wytrawny o wyraźnie ‘belgijskim charakterze’. Nie brakuje również cytrusowości pochodzącej z chmielenia oraz dodatku skórek pomarańczy. Zaskakuje solidna, choć krótka i przyjemna goryczka. Piwo jest lekkie i świetnie pijalne. Polecamy wszystkim fanom Witbierów i IPA, jak widać, te style świetnie się ze sobą łączą. Najlepiej serwować w pokalu lub klasycznej, niskiej szklance do Witbiera.

Składniki: woda, SŁODY: Pilzneński, Pszeniczny, CHMIELE: Chinook (USA), Cascade (USA), Columbus (USA), Citra (USA), DROŻDŻE: Fermentum Mobile – FM20 Białe Walonki, Płatki owsiane, Płatki pszenne, Skórka pomarańczy, kolendra.

  • Browar
  • Pojemność
  • Gatunek
  • Styl
  • Alk
  • IBU
  • BLG

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.