Zestaw #10

Różne Browary

78,20  70,00 
cena dla klubowiczów: 63.64 zł

Brak w magazynie

Sztuk 3 - 56 - 910 - 1920 +
Cena 75,85 74,29 71,94 70,38 

Czternastka
Browar Piwojad prezentuje nam Czeskiego Pilsa. Co prawda ekstrakt jest odrobinę wyższy niż w klasycznych wersjach tego stylu, ale piwo zawiera wszystkie walory smakowe i aromatyczne, pożądane w tego typu trunkach. Po przelaniu do kufla poczujesz charakterystyczne korzenno-ziołowe nuty pochodzące od chmielu. Na drugim planie aromaty chlebowe, biszkoptowe i delikatny diacetyl, stanowią dopełnienie bukietu. Klarowna, słomkowa barwa, oraz obfita i intensywna piana sprawiają, że Czternastka z Browaru Piwojad świetnie prezentuje się w wizualnie. Smak to zdecydowana słodowa pełnia idealnie przełamana szlachetną goryczką. Piwo jest wyraźnie orzeźwiające, dobrze gasi pragnienie.

Wine Cake Marsala BA
Pamiętacie Wine Cake z krakowskiego browaru Brokreacja? Już teraz macie okazję spróbować jego nowej, wyjątkowej wersji! Piwo w stylu Wheat Wine czyli w wolnym tłumaczeniu wino pszeniczne jest nawiązaniem do tradycyjnego angielskiego stylu Barleywine jednak oparte jest ono w dużym stopniu na słodzie pszenicznym z dużym dodatkiem słodów crystal. W tym przypadku piwo zostało poddane dodatkowemu procesowi dojrzewania w dębowych beczkach po białym wzmacnianym winie z południa Włoch – Marsali. Aromat jest niezwykle bogaty i składa się w większości z kombinacji przeróżnych nut słodowych. Dostajemy sporo toffie, karmelu, melasy i herbatników. Jest również bardzo dużo suszonych owoców takich jak figi, rodzynki, morele. Charakter piwa jest uzupełniony o wyraźny aromat dębiny i białego wina. W tle pojawiają się delikatne akcenty białych owoców i winogron. Smak jest wyraźnie słodki ale wsparty lekką goryczką, która zapewnia odpowiedni balans. Mimo bardzo gęstej tekstury i likierowego charakteru piwo jest bardzo zdradliwie i pijalne. Polecamy szczególnie miłośnikom win wzmacnianych. Najlepiej serwować w szkle sensorycznym typu Sniffter lub Sensoric.

Złote Licho
Grejpfrut, cytryna, limonka, agrest, marakuja, liczi, kwiaty… Spróbuj i przekonaj się, jakie bogactwo aromatów dają użyte w pszenicznym piwie chmiele Citra i Cascade. Zdobywca nagrody Brązowy Laur w konsumenckim głosowaniu na najlepsze piwo Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa 2016

Rowing Jack 
Jasne piwo o zdecydowanej, szlachetnej goryczce pochodzącej od starannie wyselekcjonowanych odmian pacyficznego chmielu.
Aromaty grejpfruta, mango i sosny, bardzo owocowe w smaku. Pozycja o gruboziarnistej i gęstej pianie.

Balcony Rhapsody
Bardzo ciekawa Hazy Double IPA w jednej z pierwszych puszek z browaru Maltgarden. Chmielona podwójnie na zimno z użyciem chmieli: Citra, Mosaic i nowej odmiany Strata. Aromat cechuje się wyraźnymi cytrynami, czerwonymi pomarańczami, grejpfrutami, limonkami  i liczi. Piwo jest niewiarygodnie soczyste. W smaku puszysta i aksamitna tekstura zapewnia dobrą pijalność. Jak na styl przystało goryczka dobrze zaakcentowana.

Hop Rider
Świeży browar kontraktowy Funky Fluid zauroczył rynek piw rzemieślniczych, a dzisiaj przychodzi do nas ze swoją kolejną propozycją, czyli Hop Ride w stylu New England IPA. W aromacie dominuje nowofalowa chmielowość. Wybija się nafta, a także dużo białych owoców, liczi, winogrona i melon. Na drugim planie pojawia się delikatna cytrusowość, która wraz z lekką, pszenno – owsianą podbudową słodową tworzy bardzo przyjemne tło. Smak jest zdecydowanie owocowy z soczystą, aksamitną teksturą. Piwo ma mocny charakter, co potwierdza dość wysoką, chmielową goryczką kojarzącą się z grejpfrutem. W posmaku świetnie wychodzą winogrona i melon podkreślane przez subtelniejsze nuty nafty. Finisz jest średnio słodki i niezalepiający, co sprawia, że piwo pije się bardzo łatwo i przyjemnie. Zdecydowanie jest to jedno z piw ‘na lato’ co potwierdza jego lekki, soczysty charakter. Polecamy serwować w szkle typu IPA glass lub Nonic.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.