Zestaw #15

Różne Browary

117,40  105,00 
cena dla klubowiczów: 95.45 zł

Brak w magazynie

Sztuk 3 - 56 - 910 - 1920 +
Cena 113,88 111,53 108,01 105,66 

Dział Testowy #9
Sztosy chodzą parami! Dlatego browar Zakładowy postanowił jednocześnie wypuścić różne wersje swojego najnowszego piwa z eksperymentalnej serii ‚Dział Testowy’. Jest to tardycyjne brytyjskie Barleywine dojrzewane w dębowych beczkach po czerwonym winie. W dziewiątej odsłonie zostało ono dodatkowo wzbogacone o maliny. Aromat łączy w sobie niezwykle złożony nuty słodowe. Wyczujesz karmel, toffie, herbatniki i suszone owoce.

Gose
Doczekaliśmy się! Pierwsze kwaśne piwo w wykonaniu znakomitego Browaru Trzech Kumpli. Dodatek mango i marakui wpływa na niebanalny charakter. W aromacie wyczujesz mnóstwo wspomnianego dodatku oraz produkty uboczne fermentacjo mlekowej. Piwo koniecznie przelej do wybranego szkła co umili chwile degustacji. W smaku niewiarygodnie wysoka dawka kwaśności, która wprowadza sporo rześkości i orzeźwiania.

Serce Dębu
Amerykańska wersja Brown Ale. Profil aromatyczny zdominowany przez nowofalowe chmiele, a konkretnie przez odmiany: Iunga (PL), Mosaic (USA) i Centennial (USA). W tle przebija się akcent chlebowo-orzechowej słodowości. W smaku zdecydowanie słód dochodzi do głosu i wyczujesz od niego multum deskryptorów. Piwo jest delikatne i lekkie w odbiorze. Cechuje się dobrą pijalnością przy zachowaniu wyraźnej kompleksowości.

Słoneczny Dzień
Klasyczna pszenica z egzotycznym dodatkiem przecieru z mango i marakui. W aromacie wyczujesz charakterystyczne akcenty pochodzące od fermentacji niemieckimi szczepami drożdży. Goździk świetnie współgra z bananami, a owocowość pochodząca od dodatków zapewnia wykończenie całości. W smaku niska goryczka i ogromna dawka owoców. Piwo jest rześkie i świetnie pijalne. Najlepiej przelej je do wysokiego szkła dedykowanego piwom pszenicznym.

Let’s Cook Passionfruit
Let’s Cook z Browaru Deer Bear to piwo w stylu Gose z dodatkiem marakui. Charakteryzuje się bardzo subtelnym aromatem owocowym. Najlepiej je przelać do szkła typu Nonic Pint, które zarazem podkreśli barwę i pianę, ale również niezobowiązujący charakter piwa. W smaku świetny balans pomiędzy lekką kwaśnością a słonym posmakiem. Świetne wypełnienie stanowi dodatek marakui, który wprowadzi Cię w soczystą owocowość. Goryczka na bardzo niskim poziomie, stanowi zaledwie symboliczny akcent.

2000 Kolumbijskich Pesos
Lekkie, orzeźwiające i świetnie pijalne! American Wheat z mirtem cytrynowym. Aromat to świetne połączenie nowofalowego chmielenia, pszenicy i wspomnianego dodatku. W smaku jest rześko, kremowo i aksamitnie. Piwo ma wyraźnie letni charakter, sprawdzi się idealnie w nadchodzące ciepłe dni. Najlepiej przelej je do wysokiej szklanki do piw pszenicznych, aby podkreślić mętność oraz drobnopęcherzykową i trwałą czapę piany.

Tańczący z chmielami AIPA
Amerykańska wersja India Pale Ale! Zwiastuje to sporo owoców cytrusowych w profilu i dokładnie tak jest! W smaku oprócz egzotycznych owoców wyczujesz również solidną dawkę nieszczypiącej i niezalegającej goryczki. Piwo posiada trwałą, zwartą i drobnopęcherzykową pianę oraz jasną barwę. Egzemplarz ten będzie idealnym dodatkiem do grillowanej wołowiny.

Latający Jeleń
Imperialna wersja Porteru Bałtyckiego zawsze wzbudza emocje! Aromat wyraźnie chlebowy, rodzynkowy i tostowy. W tle pojawiają się akcenty czekolady i suszonych wiśni. W smaku sporo rozgrzewającego alkoholu, który ma bardzo szlachetny charakter. Piwo dobrze przelać do szkła i zagłębić się w dobrą lekturę! Na koniec ciekawostka odnośnie nazwy piwa, a mianowicie „Latający Jeleń” był polskim okrętem wojennym. Wchodził w skład wojskowej eskadry, która wzięła udział w zwycięskiej bitwie z flotą szwedzką pod Oliwą 28 listopada 1627r.

Farben Lehre IPA
Piwo uwarzone w kooperacji z polskim zespołem punkowym Farben Lehre, do którego trafia część zysku ze sprzedaży piwa. Aromat wyraźnie cytrynowy, grejpfrutowy i pomarańczowy. W profilu smakowym jak na styl przystało solidna dawka goryczki, która nieustannie przypomina nam w jakim stylu jest to piwo. Najlepiej przelej je do IPA glass co uwydatni walory wizualne i aromatyczne, a na głośnikach polecamy włączyć  Farbenów.

The Alchemist
Wyczuwalnie cytrusowe aromaty, z lekką domieszką owoców tropikalnych – w tym wyrazistej, słodkiej marakui, brzoskwini i cierpkiego grejpfruta. Idealna propozycja dla fanów piwa typu AIPA, inspirowana Wschodnim Wybrzeżem USA.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.