Zestaw #5

Różne Browary

89,20  80,00 
cena dla klubowiczów: 72.73 zł

Brak w magazynie

Sztuk 3 - 56 - 910 - 1920 +
Cena 86,52 84,74 82,06 80,28 

Perun – Dusza Widmo
Najmocniejsze z wszystkich, brytyjskich piw w wykonaniu browaru Perun. Mowa oczywiście o Duszy Widmo czyli angielskim Barleywine. Aromat zaskoczy Cię swoją złożonością. Pierwszy plan w całości wypełnia słodowość. Kojarzy się z ciemnym chlebem, spodem od ciasta, karmelem, biszkoptami i melasą. Zaraz później pojawiają się owocowe estry o charakterze gruszki i czerwonego jabłka. W tle majaczą ziołowo ziemiste akcenty chmielowe. Smak stanowi połączenie solidnej goryczki oraz słodowej słodyczy. Do tego gęsta, oleista tekstura i aksamitny posmak karmelu. Najlepiej serwować w pokalu lub szkle sensorycznym typu Sniffter.

Kraftwerk – Farben Lehre Pils
Klasyczna wersja Pilsa uwarzonego w kooperacji z punkową kapelą Farben Lehre!  Aromat cechuje się fajnym balansem pomiędzy korzenno ziołową chmielowością, a solidną podbudową słodową. W smaku szlachetna, korzenna goryczka na średnim poziomie natężenia zapewnia odpowiednią stylowość. Za fermentację odpowiadają drożdże Saflager W 34/70. Piwo najlepiej będzie smakować z ciężkiego, szklanego kufla.

Część zysku ze sprzedaży trafia do zespołu Farben Lehre.  #wspieramyPolskąMuzykę!

Dziki Wschód – Szalony Koń
Piwo szalone jak koń z dzikiego wschodu. Aromat do granic owocowy za pośrednictwem dodatku marakuji. W smaku pojawia się fala orzeźwiającej kwaśności dopełniona przez soczystą marakuję. Piwo ma gładką i aksamitną teksturę. Prezentuje się świetnie przelane do pokala, który podkreśla walory estetyczne. Idealna propozycja na lato. Smakuje jeszcze lepiej w połączeniu z lodami owocowymi.

Funky Fluid – Gelato Pink Guava, Passionfruit & Peach
Kolejne piwo z serii Gelato. Tym razem piwowarzy pokusili się o dodatek egzotycznej guawy, marakui i brzoskwini. Aromat piwa wyraźnie owocowy. W tle przebijają się produkty efektywnej pracy bakterii kwasu mlekowego. W smaku niewiarygodnie wyrachowany balans pomiędzy orzeźwiającą kwaśnością i soczystą słodowością. Piwo z pewnością przywoła na myśl pyszne, włoskie lody owocowe. Umiarkowana ilość alkoholu nie przeszkodzi w wykorzystaniu tego piwa jako sposobu na ugaszenie pragnienia w gorące dni.

Maltgarden – Park Bench Afternoon
Szukacie deserowego piwa? Trafiliście idealnie! Park Bench z Browaru Maltgarden to gęsty, słodki, puszysty i oblepiający Imperialny Stout. W profilu wyczujesz sporo kawy, czekolady i orzechów laskowych. Piwo posiada również szlachetną, rozgrzewającą alkoholowość. Trunek ten koniecznie przelej do szkła sensorycznego, aby pomóc wydobyć się lotnym substancjom zapachowym. Świetnym dodatkiem do tego piwa będą wszelakie czekoladowe desery.

Za Miastem – Siła Spokoju Wanilia i Bourbon
Imperialna wersja Stoutu to z pewnością siła spokoju! Piwo ma zdecydowanie deserowy, degustacyjny charakter. Aromat to prawdziwy pokaz słodowych nut czekolady i kawy. W tle przebija się wanilia, a to za sprawą jej dodatku po wcześniejszym procesie maceracji w Bourbonie. Dzięki użyciu mieszanki słodów jęczmiennych: pilzneński, monachijski, barwiący obłuszczony i słodu żytniego piwo ma wyraźnie kompleksowy charakter. Nie brakuje również goryczki, która kontruje cukry resztkowe pozostawione przez drożdże: Fermentis US-05. Piwo najlepiej przelej do sniftera, który podkreśli walory wizualne oraz skumuluje lotne związki aromatyczne. Opisywany RIS będzie smakował jeszcze lepiej w towarzystwie dobrej książki.

Piwowarownia – Angielski Lord
Kolejne piwo z cyklu kooperacji Browaru Zamkowego w Cieszynie z kraftowymi browarami. Tym razem współpraca z Piwowarownią przyniosłą owoce w postaci lordowskiego, szlachetnego stylu English Barleywine będącego kwintesencją brytyjskiego piwowarstwa. Angielski Lord to piwo uwarzone z najlepszych słodów crystal, pale ale oraz klasycznych angielskich odmian chmielu. W aromacie wyczujesz bogactwo słodowej karmelowości. Na pierwszym planie pojawia się charakterystyczna nuta toffie. Zaraz później sporo orzechów, skórki od chleba i ciasteczek. Całość uzupełniona o lekką melasę. Nie mogło zabraknąć suszonych owoców w postaci fig, rodzynek i daktyli pochodzących z długiego dojrzewania piwa. W tle można wyczuć delikatną kwiatowo ziemistą nutę chmielową, klasyczną dla brytyjskich odmian. Smak sprawia wrażenie niezwykle kompleksowego. Mamy tu bardzo różne odcienie słodowości wsparte sporą słodyczą. Mimo to piwo nie jest ciężkie dzięki kontrze w postaci sporej ziołowej goryczki chmielowej. Bardzo długi, półsłodki finisz wypełniony karmelowo owocowymi posmakami sprawia niemało przyjemności. Z pewnością piwo jest skrajnie degustacyjne i deserowe. Polecamy wyposażyć się w sporą ilość czasu i deskę serów by jeszcze bardziej cieszyć się z elegancji tego piwa. Najlepiej serwować w szkle sensorycznym typu Sniffter lub Sensoric co pozwoli wydobyć z niego wszystkie niuanse aromatyczno smakowe.

Trzech Kumpli – Kiokio
Kiokio jest połączeniem zapomnianego trochę w Polsce stylu American Wheat oraz aromatycznych chmieli z Nowej Zelandii. Za bujny profil tego piwa odpowiadają odmiany: Wai-iti, Rakau, Motueka i Nelson-Sauvin, dzięki czemu możecie się spodziewać limonek, kiwi, kokosa i marakui. W smaku niska dawka goryczki stanowi zaledwie minimalną kontrę do puszystej, kremowej i gładkiej słodowości, a trunek ten ma znakomite właściwości orzeźwiające. Jest rześki i świetnie pijalny. Ekipa Browaru Trzech Kumpli inspirowała nazwę piwa oraz etykietę paprociami rosnącymi w Nowej Zelandii. Trzeba przyznać, że kompozycja zwraca uwagę. Piwo najlepiej przelej do IPA glass co z pewnością pozytywnie wpłynie na wyrazistość aromatu oraz podkreśli walory wizualne. Świetnie sprawdzi się w lato!

 

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.