Zestaw Baltic Porter Day #1

65,00 
cena dla klubowiczów: 59.09 zł

Brak w magazynie

16 stycznia przypada wyjątkowe święto: Baltic Porter Day – Dzień Porteru Bałtyckiego, który popularnie nazywany jest piwowarskim skarbem Polski. Bo właśnie w Polsce warzy się najlepsze na świecie portery bałtyckie, w wersji klasycznej, imperialnej, z dodatkami, leżakowanej w beczkach po mocnych alkoholach. Każdy zestaw to unikalna podróż przez meandry stylu, a żeby jeszcze bardziej spotęgować wasze doznania Ci z was, którzy zdążą zakupić jeden z zestawów otrzymają zaproszenie na zamkniętą degustację online, którą poprowadzi inicjator Baltic Porter Day – Marcin „Mason” Chmielarz we własnej osobie. Podczas spotkania odkryjesz między innymi: krótką (lub dłuższą) historię Porteru Bałtyckiego, jak właściwie przygotować się do degustacji piwa, jakie smaki, aromaty i deskryptory są charakterystyczne dla porteru i jak je zidentyfikować, co i jak się obecnie warzy, oraz wiele innych tematów. Zapraszamy do celebracji!

652 m n.p.m.
Świetnie znany i szanowany Porter Bałtycki 652m n.p.m. z browaru Podgórz doczekał się swojej wersji imperialnej! Czy może być jeszcze lepiej? Aromat zdradza bezsprzeczną dominację kompleksowej słodowości. Pierwszy plan obfituje w czekoladę, melasę, orzechy i nutkę karmelu. Bardzo gładki smak, wzbogacony o szlachetne likierowe rozgrzewanie jest wypełniony suszonymi owocami takimi jak wiśnie, śliwki i figi. Półwytrawny finisz świetnie pasuje do profilu piwa i czyni je zdradliwie pijalnym.
BROWAR: Podgórz, PARAMETRY: 25° plato, 11% alk.

RAGE
Rage to propozycja z browaru Widawa uwarzona w kooperacji z hiszpańskim La Quince brewery. Piwo w stylu Imperial Baltic Porter zostało wzbogacone dodatkiem afrykańskich wędzonych papryczek z najlepszego sklepu z przyprawami jaki można znaleźć w Madrycie – Sally Pepper Spices. Aromat to kombinacja czekoladowo-kawowych akcentów pochodzących z palonego słodu. Wspiera je karmelowo-tostowa słodowość o wyraźnie słodkim charakterze. W tle pojawia się bardzo lekka, przyjemna wędzonka, która uzupełnia delikatnie dymny charakter porteru. Nie zabrakło również charakterystycznych dla tego stylu suszonych owoców takich jak wiśnie, śliwki i figi pochodzących z dojrzewania piwa i zastosowania odpowiedniej kombinacji słodów. Smak jest niezwykle złożony. Jest odrobina pikantności oraz klasycznych porterowych akcentów.
BROWAR: Widawa, PARAMETRY: 12,5% alk.

PORTER BAŁTYCKI KLASYCZNY
Klasyczny Porter Bałtycki w wydaniu browaru rzemieślniczego Birbant to tradycyjne, mocne, ciemne piwo. Solidne ciało, wysoki aromat i pełny smak – to jego najmocniejsze strony.
BROWAR: Birbant, PARAMETRY: 24,5° plato, 10,2% alk.

ECHO
Nepomucen prezentuje nam Echo – piwowarski skarb Polski, czyli Porter Bałtycki. Barwa ciemno brązowa z pięknymi rubinowymi przebłyskami i beżową, gęstą pianą. W aromacie bardzo dużo słodowości kojarzącej się z przypiekaną skórką chleba, karmelem, melasą i ciasteczkami. Na drugim planie akcenty czekoladowe i bardzo delikatne nuty kawy. Całość uzupełniona wspaniałymi suszonymi owocami (rodzynki, wiśnie, figi i śliwki). W smaku przebija się słodowa słodycz wzbogacona o czekoladowo-rodzynkowe nuty. Tekstura niezwykle gładka i aksamitna. Piwo sprawia wrażenie bardzo gęstego i deserowego a szlachetny akcent alkoholu wprowadza wymiar likierowości. Wszystkie te słodkie akcenty są świetnie skontrowane chmielowo-paloną goryczką co powoduje, że piwo jest wspaniale zbalansowane i ułożone.
BROWAR: Nepomucen, PARAMETRY: 23,8° plato, 9,3% alk.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność
  • ...
  • Baltic Porter
  • różne%
  • °
  • różneml

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.