Zestaw Baltic Porter Day #2

75,00 
cena dla klubowiczów: 68.18 zł

Brak w magazynie

16 stycznia przypada wyjątkowe święto: Baltic Porter Day – Dzień Porteru Bałtyckiego, który popularnie nazywany jest piwowarskim skarbem Polski. Bo właśnie w Polsce warzy się najlepsze na świecie portery bałtyckie, w wersji klasycznej, imperialnej, z dodatkami, leżakowanej w beczkach po mocnych alkoholach. Każdy zestaw to unikalna podróż przez meandry stylu, a żeby jeszcze bardziej spotęgować wasze doznania Ci z was, którzy zdążą zakupić jeden z zestawów otrzymają zaproszenie na zamkniętą degustację online, którą poprowadzi inicjator Baltic Porter Day – Marcin „Mason” Chmielarz we własnej osobie. Podczas spotkania odkryjesz między innymi: krótką (lub dłuższą) historię Porteru Bałtyckiego, jak właściwie przygotować się do degustacji piwa, jakie smaki, aromaty i deskryptory są charakterystyczne dla porteru i jak je zidentyfikować, co i jak się obecnie warzy, oraz wiele innych tematów. Zapraszamy do celebracji!

AEGIR
W aromacie wyraźna czekolada, opieczona skórka od chleba, orzechy i toffi. W tle dobrze zaznaczone dodatki czyli syrop klonowy i kawa. Piwo warto przelać do szkła sensorycznego co pozwoli podkreślić walory wizualne i aromatyczne. W smaku poczujesz ponownie wspomniane deskryptory słodowe. Pojawia się również średnia, odsłodowa i odchmielowa goryczka. Piwo jest lekkie w odbiorze.
BROWAR: Birbant, PARAMETRY: 24,5° plato, 10,2% alk.

MENTOR II
Browar Recraft przedstawia nam klasyczną wersje Piwowarskiego Skarbu Polski. Mentor II charakteryzuje się karmelowym, chlebowym i tostowym aromatem z subtelnymi wstawkami kawowo-czekoladowymi. Piwo dobrze przelać do degustacyjnego szkła Teku, dzięki temu uzyskasz jeszcze wyższą jakość wizualną. Smak to idealny balans pomiędzy sporą karmelowo-słodową słodyczą, skontrowaną umiarkowaną goryczką i gorzką czekoladą. Pojawiają się również posmaki suszonych owoców. Alkohol idealnie ukryty, objawia się poprzez przyjemne rozgrzewanie w przełyk.
BROWAR: Recraft, PARAMETRY: 24° plato, 9,0% alk.

BLACK LAGOON
Browar Raduga to nie tylko wyśmienite Imperialne Stouty ale również odrobina polskiej piwowarskiej klasyki. Black Lagoon to Porter Bałtycki w ich wykonaniu. Wyczujesz kompleksową słodowość opartą o nuty zbożowe, kawowe i odrobinę czekolady. Całości dopełniają akcenty suszonych owoców a także orzechów, melasy i biszkoptów. Lekka goryczka chmielowa pomaga zachować balans a aksamitna tekstura w połączeniu z delikatnym alkoholowym rozgrzewaniem wpływa na szlachetność trunku.
BROWAR: Raduga, PARAMETRY: 24° plato, 10,0% alk.

BJORN
Kolejna porcja świetnych, mocnych piw z Tarnowskiego browaru Trzech Kumpli. Jak wiemy Ragnar był niezwykłym piwem, nie dziwne więc, że zostawił po sobie równie szlachetne potomstwo. Jego najstarszy syn, Bjorn Żelaznoboki, staje dziś przed nami w pełnej okazałości. Piwo to imperialny porter bałtycki, który dodatkowo był dojrzewany w dębowych beczkach po rumie z Jamajki oraz Barbadosu. W aromacie jest naprawdę egzotycznie! Znajdziesz tam niezwykle intensywny wpływ beczek. Mnóstwo nut rumowych, karmelizowanego cukru, dojrzałych ciemnych owoców a także rodzynek i fig. Na drugim planie bardzo przyjemna czekolada i delikatne akcenty kawowe. Świetnie też gra potężna podbudowa słodowa o charakterze karmelu, skórki od chleba i biszkoptów.
BROWAR: Trzech Kumpli, PARAMETRY: 26° plato, 10,7% alk.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność
  • ...
  • Baltic Porter
  • różne%
  • °
  • różneml

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.