Zestaw Baltic Porter Day #3

70,00 
cena dla klubowiczów: 63.64 zł

Brak w magazynie

16 stycznia przypada wyjątkowe święto: Baltic Porter Day – Dzień Porteru Bałtyckiego, który popularnie nazywany jest piwowarskim skarbem Polski. Bo właśnie w Polsce warzy się najlepsze na świecie portery bałtyckie, w wersji klasycznej, imperialnej, z dodatkami, leżakowanej w beczkach po mocnych alkoholach. Każdy zestaw to unikalna podróż przez meandry stylu, a żeby jeszcze bardziej spotęgować wasze doznania Ci z was, którzy zdążą zakupić jeden z zestawów otrzymają zaproszenie na zamkniętą degustację online, którą poprowadzi inicjator Baltic Porter Day – Marcin „Mason” Chmielarz we własnej osobie. Podczas spotkania odkryjesz między innymi: krótką (lub dłuższą) historię Porteru Bałtyckiego, jak właściwie przygotować się do degustacji piwa, jakie smaki, aromaty i deskryptory są charakterystyczne dla porteru i jak je zidentyfikować, co i jak się obecnie warzy, oraz wiele innych tematów. Zapraszamy do celebracji!

DEEP DARK SEA RUM BA
Jest to wersja Deep Dark Sea leżakowana w beczkach po Rumie Jamaica. Imperialny Porter o barwie nieprzejrzystej, ciemnej jak przepalony olej silnikowy. Aromat zaskoczy Cię swoją niepowtarzalnością, intensywne nuty kawowo-czekoladowe przyozdobione zostały akcentami beczkowymi. Piwo najlepiej przelać do sniftera, aby podkreślić atrakcyjność.
BROWAR: Brokreacja, PARAMETRY: 28° plato, 11,0% alk.

PIRAT
Czy może być coś lepszego niż nasz piwowarski skarb polski Porter Bałtycki? Oczywiście, że tak! Jest to jego imperialna wersja o uwarzenie której pokusił się browar Piwoteka. Aromat skupia w sobie całą intensywność deserowej czekolady wspartej przez olbrzymie ilości orzechów, melasy, karmelu i nut razowego chleba. Do tego spora dawka suszonych owoców takich jak śliwki, figi i rodzynki. Smak może zwodzić swoją słodyczą i gładkością ale prawdziwą moc piwa pokazuje lekkie likierowe rozgrzewanie w przełyku. Piwo jest ekstremalnie degustacyjne i deserowe więc najlepiej jest serwować je w szkle sensorycznym które pozwoli wydobyć wszystkie niuanse aromatyczno smakowe
BROWAR: Profesja, PARAMETRY: 24,5° plato, 11,5% alk.

RAGNAR
Ragnar na pewno wielu kojarzy się z historycznym wikingiem, który swoją mocą i charakterem odzwierciedla świetny Porter Bałtycki z Browaru Trzech Kumpli. Nieprzejrzyście czarny trunek świetnie prezentuje się w szkle typu Snifter, bądź Pokal. W aromacie idealnie współgra ze sobą gorzka czekolada, oraz kawa zbożowa. W tle subtelne nuty suszonych śliwek. Wysoki ekstrakt startowy gwarantuje wyrazistość w smaku,
BROWAR:Trzech Kumpli, PARAMETRY: 26° plato, 10,7% alk.

PORTER WARMIŃSKI Z WIŚNIĄ
Piwem bazowym jest Porter Warmiński, który został wzbogacony o dodatek soku z wiśni. W profilu aromatycznym wyczujesz właśnie wiśnie, czekoladę, kawę, opieczoną skórkę chleba, rodzynki i melasę. Piwo jest wyraźnie rozgrzewające za sprawą szlachetnego alkoholu. Smak charakteryzuje się deskryptorami wymienionymi już powyżej. Piwo ma oblepiającą i gładką teksturę. Najlepiej przelej je do szkła sensorycznego aby odpowiednio zagłębić się w cały profil piwa. Podkreśli to również wyraźnie ciemną barwę.
BROWAR: Kormoran, PARAMETRY: 8,5% alk.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność
  • ...
  • Baltic Porter
  • różne%
  • °
  • różneml

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.