Zestaw Baltic Porter Day #4

65,00 
cena dla klubowiczów: 59.09 zł

Brak w magazynie

16 stycznia przypada wyjątkowe święto: Baltic Porter Day – Dzień Porteru Bałtyckiego, który popularnie nazywany jest piwowarskim skarbem Polski. Bo właśnie w Polsce warzy się najlepsze na świecie portery bałtyckie, w wersji klasycznej, imperialnej, z dodatkami, leżakowanej w beczkach po mocnych alkoholach. Każdy zestaw to unikalna podróż przez meandry stylu, a żeby jeszcze bardziej spotęgować wasze doznania Ci z was, którzy zdążą zakupić jeden z zestawów otrzymają zaproszenie na zamkniętą degustację online, którą poprowadzi inicjator Baltic Porter Day – Marcin „Mason” Chmielarz we własnej osobie. Podczas spotkania odkryjesz między innymi: krótką (lub dłuższą) historię Porteru Bałtyckiego, jak właściwie przygotować się do degustacji piwa, jakie smaki, aromaty i deskryptory są charakterystyczne dla porteru i jak je zidentyfikować, co i jak się obecnie warzy, oraz wiele innych tematów. Zapraszamy do celebracji!

LATAJĄCY JELEŃ BA
Ta wersja Porteru Bałtyckiego była leżakowana w beczce po bourbonie. Aromat czekoladowo-kawowy z rodzynkowym, orzechowym i waniliowym dopełnieniem. W smaku wyczujesz charakterystyczne beczkowe akcenty. Profil jest wyraźnie nastawiony na słodowość. Szlachetny alkohol rozgrzewa w przełyk nadając piwu niesztampowy charakter.
BROWAR: Kazimierz, PARAMETRY: 9,5% alk.

#CALL TO CREATE
Piwo uwarzone z okazji wyjątkowej rocznicy – piątych urodzin Brokreacji! Trunek jest kwintesencją tego z czego Browar jest znany i lubiany! Aromat przepełniają nuty kakao, czekolady i wanilii. Piwo koniecznie przelej do swojego ulubionego szkła aby umilić chwile degustacji. W smaku pojawia się wyraźna oscypkowa wędzonka oraz wanilia. Piwo jest treściwe, oleiste i gęste.
BROWAR: Brokreacja, PARAMETRY: 25° plato, 10,8% alk.

PORTER JURAJSKI
Browar Na Jurze prezentuje nam klasyczną wersje Porteru Bałtyckiego. Aromat charakteryzuje się niezwykłą intensywnością. Na pierwszym planie sporo gorzkiej czekolady i kawy, a w tyle subtelne nuty suszonych owoców, karmelu, tostów i opieczonej skórki od chleba. Piwowarski Skarb Polski świetnie zaprezentuje się w szklance teku. Trunek ma ciemnobrunatną barwę, oraz solidną czapę piany. Smak zaskoczy Cię niezwykłą mieszkanką głębokiego słodu, owocowych estrów oraz szlachetnego alkoholu. Umiarkowana goryczka zapewnia dobrze wyrachowaną kontrę do słodowości. Finisz wytrawny. Tekstura piwa gładka i aksamitna, co zapewnia jeszcze lepszą pijalność.
BROWAR: Na Jurze, PARAMETRY: 22° plato, 7,5% alk.

PORTER BAŁTYCKI
Piwowarski skarb Polski zagościł również w serii klasycznej Browaru Trzech Kumpli. Piwo zaskoczy Cię wyjątkowo złożonym aromatem, gdzie czekolada i kawa grają pierwsze skrzypce. Bukiet piwa dopełniają subtelne nuty lukrecji i melasy. Piwo kapitalnie prezentuje się w szkle degustacyjnym, a to za sprawą odpowiedniej piany i ciemnobrunatnej barwy. Niezwykle intensywny czekoladowy smak przełamany jest subtelną i krótką goryczką.
BROWAR: Trzech Kumpli, PARAMETRY: 20° plato, 8,0% alk.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność
  • ...
  • Baltic Porter
  • różne%
  • °
  • różneml

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.