Zestaw Baltic Porter Day #5

120,00 
cena dla klubowiczów: 109.09 zł

Brak w magazynie

16 stycznia przypada wyjątkowe święto: Baltic Porter Day – Dzień Porteru Bałtyckiego, który popularnie nazywany jest piwowarskim skarbem Polski. Bo właśnie w Polsce warzy się najlepsze na świecie portery bałtyckie, w wersji klasycznej, imperialnej, z dodatkami, leżakowanej w beczkach po mocnych alkoholach. Każdy zestaw to unikalna podróż przez meandry stylu, a żeby jeszcze bardziej spotęgować wasze doznania Ci z was, którzy zdążą zakupić jeden z zestawów otrzymają zaproszenie na zamkniętą degustację online, którą poprowadzi inicjator Baltic Porter Day – Marcin „Mason” Chmielarz we własnej osobie. Podczas spotkania odkryjesz między innymi: krótką (lub dłuższą) historię Porteru Bałtyckiego, jak właściwie przygotować się do degustacji piwa, jakie smaki, aromaty i deskryptory są charakterystyczne dla porteru i jak je zidentyfikować, co i jak się obecnie warzy, oraz wiele innych tematów. Zapraszamy do celebracji!

FRAM
„Fram to podwójnie wymrożony, a wcześniej leżakowany w beczkach po rumie (Jamajka) i American Whiskey (Jack Daniel’s) Ragnar. Z badań wyszło nam, że ma okrąglutkie 20 % alkoholu, co – według naszej najlepszej wiedzy – czyni go najmocniejszym polskim piwem obecnie dostępnym na rynku.”
BROWAR: Trzech Kumpli, PARAMETRY: 20,0% alk.

PIRATE ICE
Wymrażana wersja podstawowego Pirata z Browaru Profesja. Dzięki zatężeniu aromat jest jeszcze bardziej skumulowany i akcenty charakterystyczne dla tego stylu są wybitnie wyczuwalne. W smaku bardzo wyraźnie wyczuwalny alkohol, który przez długotrwałe leżakowanie jest dobrze ułożony – nie pali oraz nie drapie w podniebienie, a przyjemnie rozgrzewa. Piwo zdecydowanie najlepiej przeznaczyć na szczególne okazje.
BROWAR: Profesja, PARAMETRY: 16,5% alk.

DEEP DARK SEA 28 PLATO BOURBON BA
Jest to specjalnie przygotowana na Baltic Porter Day 2021 wersja słynnego już Deep Dark Sea. To uroczyste piwo ma aż 28 Plato i było leżakowane w beczkach po Bourbonie Woodford Reserve. Aromat jak zwykle zaskoczy Cię swoją niepowtarzalnością, intensywne nuty kawowo-czekoladowe przyozdobione zostały soczystymi akcentami beczkowymi.
BROWAR: Brokreacja, PARAMETRY: 28° plato, 11,3% alk.

 

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność
  • ...
  • Baltic Porter
  • różne%
  • °
  • różneml

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.