Zestaw Browar Hopium

Hopium

79,00 
cena dla klubowiczów: 71.82 zł

Brak w magazynie

Co powiecie na nietuzinkowy mix klasyki i świeżych nowofalowych styli? Browar Hopium zmontował dla Was wyjątkowy zestaw, który zadowoli nawet najbardziej wybrednych beergeeków. Mało tego, stanowić on będzie też świetny prezent, którym obdarować możecie przyjaciół lub bliskich, dla których świat kraftu jest nadal enigmatyczny. Wyselekcjonowana różnorodność stylów stanowić będzie gratkę dla konesera jak i ciekawym wprowadzeniem do nowych smaków i aromatów dla wkraczających do sfery rzemieślniczych piwnych produkcji. Zestaw wieńczy prestiżowe szkiełko o pojemności 100 ml, typu sensorik, który jeszcze bardziej wzbogaci doznania sensoryczne podczas degustacji.

Ferdynand Lageran (Lager)

Styl Lager

Ekstrakt 12% wag.

Zawartość alkoholu 4,4% obj.

Pojemność 500 ml

Reprezentant piwnej klasyki, uwarzony na bazie szlachetnych niemieckich chmieli oraz słodu pilzneńskiego. Ekstrakt 12% zamieniony został na przyjemne w odczuciu 4,4% alkoholu. Piwo choć tradycyjne, to cechuje się niebanalnym słodkawko-słodowym smakiem i zbożowym aromatem, które nadadzą degustacji przyjemnego wymiaru. Całość skontrowana jest umiarkowaną, choć odczuwalną goryczką chmielową, która dopełnia lekki zbożowy finisz. Piwo lekki, codzienne.

Julia Hoperts (West Coast IPA) – (Nowość)

Styl West Coast IPA

Ekstrakt 15% wag.

Zawartość alkoholu 6,1% obj.

Pojemność 500 ml

To piwo jest wyjątkowe w każdym łyku. Intensywnie nachmielone z solidną, odczuwalną i mocno zaznaczoną goryczką. Spełnia obietnicę zawartą na etykiecie! Jest to właśnie stary dobry West Coast! Aromat w pełni przejęty przez owoce tropikalne, cytrusy, mango, ananasa i grejpfruta. Pojawiają się też na finiszu lekkie akcenty żywiczny. Oczywiście jest to zasługa dobrze zgranych amerykańskich chmieli. Poziom zbożowego charakteru tego piwa jest delikatny, wręcz subtelny. Chmielne na zimno i wytrawne. 

Frank Apa (American Pale Ale)

Styl American Pale Ale

Ekstrakt 12% wag.

Zawartość alkoholu 4,4% obj.

Pojemność 500 ml

American Pale Ale w wybornym wydaniu. Znajdziemy tu mętność, lekkość odbioru i bardzo intensywny aromat. Owocowy profil i niską goryczkę gwarantują tu nowofalowe chmiele prosto zza wielkiej wody. Skrupulatny nos wyczuje tu takie nuty zapachowe jak świeże cytrusy i białe owoce. Natomiast finisz to już konfrontacja z delikatnym aromatem żywicznym. Gładkość odbioru piwa zawdzięczamy tutaj użytej do zasypu potężnej ilości płatków owsianych oraz starannie dobranych drożdży. 

Sylwester Chmiellone (AIPA)

Styl American India Pale Ale

Ekstrakt 15% wag.

Zawartość alkoholu 6,2% obj.

Pojemność 500 ml

Chmiel, chmiel i jeszcze raz słodowa podbudowa! To połączenie zaskoczy niejednego fana #teamgoryczka. W aromacie doszukamy się owoców tropikalnych i cytrusów, a smak zdominują nam akcenty żywiczne oraz ziołowe. Piwo ma solidnie zaznaczoną goryczkę oraz delikatny słodowy finisz, dzięki temu zachowuje odpowiedni balans, który powoduje niesamowitą pijalność. Do tego stopnia, że Sylwester Chmiellone znika ze szklanki w mgnieniu oka!

Salvador Malin (Imperial Raspberry Sour)

Styl Imperial Raspberry Sour Ale

Ekstrakt 16% wag.

Zawartość alkoholu 5,7% obj.

Pojemność 500 ml

Lubicie słodko-kwaśny mix? Nawet jeśli nie specjalnie, to te piwo zmieni Wasze wyobrażenia, nadając doznaniom smakowym nowego, wyższego poziomu. Kwaśność malin i słodka kontra laktozy. Czego chcieć więcej? Jak to czego? Aromatu! A ten jest intensywny, przyjemny, świeży i unosi się długo. Piwo gęstsze niż inne tego typu piwa o podobnym ekstrakcie. Dlaczego? Gdyż swoją teksturę zawdzięcza solidnemu udziałowi przecieru z malin oraz laktozy. 

Vincent ManGogh (Mango Fruit Ale)

Styl Mango Fruit Ale

Ekstrakt 18% wag.

Zawartość alkoholu 5,5% obj.

Pojemność 500 ml

Sam Browar z dumą wypowiada się na temat tego piwa. Jest to pierwsze piwo w całkiem bogatej już historii Browaru Hopium, do którego dodane zostały niespotykane wcześniej ilości owoców. Czym to połączenie zaowocowało? Po pierwsze gęstą teksturą, która uprzyjemni nam degustacje Po drugie intensywnym smakiem i aromatem mango. Po trzecie przyjemnym, słodkawym finiszem i niską goryczką. Delikatności piwu dodał słód owsiany, którego nie szczędzono podczas warzenia. Orzeźwienie, pijalność i delikatne wysycenie sprawiają, że Hopium ogłosił to piwo swoim bestsellerem!

Jimmi Porter (Porter Bałtycki) –  (Nowość)

Styl Porter Bałtycki

Ekstrakt 24,5% wag.

Zawartość alkoholu 11% obj.

Pojemność 500 ml

Czy jest styl piwny, którym Polska wyróżnia się na mapie świata? Tak! To zdecydowanie Porter Bałtycki – zwany piwowarskim skarbem naszego kraju. Interpretacja tego stylu w wykonaniu Browaru Hopium zapewnia nam mocne, treściwe i degustacyjne piwo z bogatą słodowością, połączoną z delikatną w odbiorze goryczką. Umiarkowana słodycz w smaku, wyraźnie zaznaczona słodowość, która przypomina ciemne ciasto albo dobrze przypieczona chlebową skórkę. W aromacie nuty karmelu, kakao, suszonej śliwki i wiśni. Delikatnie wysycone, wytrawne, gładkie i kremowe. 

Szkło Sensorik 100 ml

Dobre piwo potrzebuje dobrego szkła. Najlepiej takiego, który sprawie, że degustacja nabierze nowego wymiaru sensorycznego. Specjalny kształt tego szkiełka powoduje, że idealnie zbiera aromaty, które cieszą później nasz nos, ale również pomaga dłużej utrzymać w piwie pianę. Szklanka idealna do degustowania. Niewielka 100 ml pojemność to propozycja nie tylko dla beergeeków, którym świetnie posłuży na piwnych festiwalach, ale także dla ceniących wyższy poziom degustacji piwa kraftowego w gronie znajomych. Brak nóżki w szkiełku powoduje, że jest wygodny w transporcie i mniej podatny na złośliwość „czynników zewnętrznych”.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność
  • Hopium
  • różne style
  • różne%
  • °
  • 500ml

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.