Zestaw Funky Fluid #2

Funky Fluid

129,50 
cena dla klubowiczów: 117.73 zł

Brak w magazynie

Po ogromnym zainteresowaniu pierwszym zestawem przygotowanym wraz z browarem Funky Fluid postanowiliśmy wspólnie stworzyć kolejny włączając do niego dwa najnowsze piwa czyli New England IPA – Independence, oraz 21° – potężnie chmieloną Triple IPA. Te dwa piwa są tym samym ogólnopolską premierą, która w tym tygodniu będzie dostępna jedynie u nas. W zestawie otrzymacie również Shaker browaru. Ta edycja zestawu jest ograniczona na razie do 40 sztuk.

Independence
New England IPA chmielone blendem Independence od Yakima Chief, wnoszącym nuty owocowe, ziemiste, ziołowe, cytrusowe.

21°
Triple NEIPA potężnie nachmielone nowozelandzkim Nelson Sauvin, który uzupełniają Citra i Azacca.

HBC 586 Triple NEIPA
Prezentujemy Wam kolejne podejście do Triple New England IPA przez Funky Fluid. Została uwarzona w oparciu o eksperymentalną odmianę chmielu HBC 586. Piwowarzy zapewniają nas, że odmiana ta wprowadziła do trunku ciekawe akcenty mango, guawy, liczi i cytrusów. Hoprate to aż 20 g chmielu na litr piwa! Koniecznie przelej je do IPA glass dzięki czemu będziecie mogli lepiej zgłębić walory aromatyczne. W smaku na pierwszy plan wysuwa się niska aczkolwiek dobrze zaznaczona goryczka. Ponownie wyczujesz owoce tropikalne. Tekstura trunku niezwykle gładka i aksamitna. Piwo posiada wysoką pełnię. Mimo sporej zawartości alkoholu jest niezwykle rześkie i orzeźwiające przez co zalecamy rozwagę.

Funk Around: Brew By Numbers
Prezentujemy Wam potrójną New England IPE uwarzoną w wyniku współpracy Funky Fluid i Brew By Numbers. Za aromat czerwonych pomarańczy, grejpfrutów, liczi i limonek odpowiada mieszanka nowofalowych odmian chmielu. Do piwa koniecznie dobierz odpowiednie szkło. Dobrze będzie pasować IPA glass oraz pokal. W smaku średnia dawka goryczki odpowiednio kontruje podbudowę słodową. Jest soczyście za sprawą odpowiednio dobranych chmieli. Tekstura piwa gładka i aksamitna. Dzięki właściwościom orzeźwiającym dobrze spisze się w upalne dni.

Maniac
Browar Funky Fluid przyzwyczaił nas do dobrego poziomu swoich piw chmielowych i tak jest również tym razem. W aromacie mix akcentów cytrusowych i tropikalnych. Odpowiadają za to odmiany: Galaxy, Enigma, Motueka i Mosaic. W smaku goryczka na średnim poziomie natężenia nadaje piwu odpowiedni balans. Trunek jest lekki i orzeźwiający. Dobrze zaprezentuje się w IPA glass.

Juicify
Tart Hazy IPA w. Mango, Peach & Calamansi, 5,6%

Let’s Get Hazy vol. 2
Podwójna New England IPA z Browaru Funky Fluid. Aromat jest do granic owocowy, a to za sprawą użycia potężnych dawek chmielu. Wyczujesz grejpfruty, czerwone pomarańcze, limonki i cytryny. Piwo warto przelać do IPA glass. W smaku średnia dawka goryczki stanowi odpowiednią kontrę dla podbudowy słodowej. Piwo jak na styl przystało posiada gładką i puszystą teksturę. Jest rześkie, orzeźwiające i świetnie pijalne. Dobrym dodatkiem do tego trunku będą z pewnością lody owocowe.

Gelato: Key Lime Pie
Pokochaliście słodko-kwaśne piwa z Browaru Funky Fluid. Tym razem piwowarzy użyli limonki i wanilii. Aromat przepełniony tymi dodatkami. Piwo warto przelać do pokala dzięki czemu degustacja będzie o wiele milsza. W smaku porządna dawka orzeźwiającej kwaśności skontrowana słodyczą. Ponownie wyczujesz wyraźną owocowość. Piwo będzie jeszcze lepiej smakowało w połączeniu z lodami włoskimi.

Silly
Sesyjna wersje IPY chmielonej odmianami: Enigma i Galaxy. Mieszanka ta nadała piwu wyraźnie cytrusowy charakter z nutami limonki i cytrynowej skórki. Piwo koniecznie przelej do IPA glass co podkreśli nie tylko walory wizualne, ale również aromatyczne. W smaku sporo soczystości. Piwo jest lekkie w odbiorze. Ponownie wyczujesz sporo owoców pochodzących od nowofalowego chmielu. Aksamitna tekstura podbija pijalność. Dobrym dodatkiem może być sorbet owocowy.

Remember First Check In
Trunek uwarzony z okazji 10 rocznicy portalu Untappd przez Funky Fluid. Jest to Berliner Weisse z dodatkiem lokalnego składnika, czyli w tym przypadku dla FF śliwki łąckiej, rosnącej nieopodal Browaru Zarzecze. W aromacie wyczujesz wyraźnie wspomniany dodatek. W tle przebija się jogurtowość i jabłkowość pochodząca od fermentacji mlekowej. Piwo warto przelać do wysokiego szkła dedykowanego piwom pszenicznym. W smaku potężna fala orzeźwiającej i rześkiej kwaśności. Ponownie pojawiają się składowe wspomniane w aromacie nadając piwu odpowiedni charakter. Dobrym dodatkiem do takiego trunku będą lody owocowe.

 

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.