Zestaw Golem Fresh IPA

Golem

59,00 
cena dla klubowiczów: 53.64 zł

Brak w magazynie

Browar Golem podtrzymuje wysoką formę. Ich najnowsza propozycja to seria czterech puszek pod szyldem Fresh IPA. Zachwyca już sam design etykiet, a to dopiero preludium. Pierwsze skrzypce grają tu oczywiście świeżutkie piwa, które są konkretnie nachmielone aromatycznymi mieszankami nowofalowych chmieli. W zestawie znajdzie się coś dla fanów klasycznej, mocnej i wytrawnej goryczki, którą zapewniają West Coast. Nie zabraknie też soczkowych New Englandów, które podbiły serca i podniebienia beergeeków w Polsce. Do każdego zestawu dokładamy limitowane szkiełko od Artura Karpińskiego i całej ekipy Browaru Golem.

Soulside Journey – New England India Pale Ale (16° BLG, 6% alk) – Piwo do uwarzenia którego poznański browar rzemieślniczy użył chmieli Citra, Mosaic, Cashmere oraz Bravo. W aromacie znajdziemy moc czerwonych pomarańczy, grejpfrutów, liczi kokosa oraz limonki. Świetny balans słodowości oraz przyjemnej goryczki. Alkohol trudny do wyczucia, gdyż piwo jest dobrze ułożone. Puszka pełna orzeźwienia i pijalności, którą jednak warto sobie zaserwować w odpowiednim dla IPA szkle.

Meadows of Heaven – West Coast India Pale Ale (16° BLG, 7% alk) – West Coast, którego z nostalgią oczekiwali się fani piwnej goryczki. Tutaj znajdą jej odpowiednią dawkę. Piwo porządnie nachmielone nowofalowymi odmianami: El Dorado, Sultana oraz Columbus. Nie ma tutaj mowy o kompromisie między słodowością a chmielowością. Goryczka odchmielowa w pełni dominuje i nie bierze jeńców. Przy czym trzeba jednoznacznie podkreślić, że choć jest ona wysoka, to ani nie zalega ani nie szczypie, jest wyważona w punkt. Znajdziemy tu nuty gruszki, melona oraz mango, a nawet muśnięcie nut cytrusowo-żywicznych i ananasa. Zdecydowanie wytrawne, rześkie i orzeźwiające.

Carouselambra – West Coast India Pale Ale (16° BLG, 7% alk) – Kolejny West Coast w zestawie Browar Golem x Kraft Klub. Pierwszoplanową rolę gra tutaj ziemisty charakter chmielu Simcoe, który ponadto jest mocno tropikalny i żywiczno-iglasty. Warto odnotować fakt, że chmiel ten w miarę starzenia się piwa nabiera charakteru bardziej ananasowego i marakujowego, a jego aromat i smak ewoluuje. Znajdziemy tu także moc Citry, ikony piwnej rewolucji, który podnosi walory piwa o akcenty cytrusowe. Piwo jest bardzo wytrawne w smaku, ale właśnie takie miało być! Klasyczny West Coast od Golemów orzeźwi, ale i poczęstuje solidną goryczką, która jest odpowiednio wymierzona, dzięki czemu ani nie zalega, ani nie jest zbyt słaba czy zbyt krótka. Pozycja dla fanów #teamgoryczka

Cosmic Invocation Rites – New England India Pale Ale (16° BLG, 6% alk) – Piwo w styl New England IPA, które zostało solidnie nachmielone nowofalowymi odmianami: Cashmere, Bravo oraz Lemon Drop. Zastosowana mieszanka chmiel wniosła do piwa bogaty aromat cytrusów i owoców tropikalnych. Bardzo pijalne, z jeszcze lepiej ukrytym alkoholem i mistrzowskim balansem między chmielowością a podbudową słodową. Goryczka jest, ale nie zalega i wpisuje się w kanony stylu Vermont IPA, Hazy IPA czy New England IPA.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność
  • Golem
  • Różne
  • różne%
  • °
  • 500ml

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.