Zestaw Pandemic

Kraftwerk

53,00 
cena dla klubowiczów: 48.18 zł

Brak w magazynie

Proponujemy Wam zestaw 6 piw wprost od najstarszego kontraktowego reprezentanta piwnej rewolucji rodem z Górnego Śląska. Browar Kraftwerk to kontrastowe spojrzenie na piwa koncernowe, które jak znajdziemy w motto Kraftwerku „często leją wodę”. Z Kraft Klubem łączy ich pasja do wyrobów rzemieślniczych. Stąd też chcemy Wam pokazać ciekawy zestaw, którego poszczególne składowe powstały np. we współpracy z legendami polskiego punk rocka lub nawiązują do śląskiej legendy streetartu. Kraftwerk x Kraft Klub to 6 najwyższych jakościowo kraftowych piw i zero kompromisu.

Farben Lehre India Pale Ale – „Hura Hura! Dzisiaj matura, marynara i fryzura…” to cytat z klasycznej piosenki legendy polskiej sceny punk rockowej – zespołu Farben Lehre. Założony przez Wojciecha Wojdę zespół stworzył z Kraftwerkiem piwo w stylu IPA. Piwo cechuje solidna, niczym dawka gitary w utworach Farbenów, goryczka, która sprawi, że na nowo odkryjemy czym jest klasyczne podejście do stylu jakim jest IPA. Cześć zysków ze sprzedaży tego piwa trafia bezpośrednio do płockiej kapeli.

Szwedzkie American India Pale Ale – Kolejne piwo, które poza swoim klasycznym smakiem i aromatem amerykańskiego podejścia do stylu IPA, hołduje pewnej misji. Czarna czupryna, luźne spodnie, żółty T-shirt i charakterystyczny ogromny nos, to atrybuty streetartowego artysty Szwedzkiego. Jego prace zdobią wiele miejsc na Śląsku, a ich wydźwięk skłania do refleksji. Niech taką refleksją nad piwem rzemieślniczym będzie hołdująca Szwedzkiemu AIPA. Nowofalowa goryczka w połączeniu z szerokim spektrum owoców cytrusowych zapewni nam świetną pijalność i orzeźwienie.

12 o’clock – Pils – Klasyka gatunku. Pilsner na chmielach Marynka i Saaz. Lekkie i orzeźwiające. W sam raz na relaks. Piwo to klasyczna interpretacja legendarnego Pilsa, nieprzekombinowana i bardzo pijalna.

Fake (I)PAnic – Pandemic India Pale Ale – Piwo stworzone przez Kraftwerk podczas trwania lockdownu, stąd ma taką a nie inną nazwę. Koronawirus to temat na osobną dyskusję, a my skupiamy się na kwestiach piwnych. Piwo dzięki ciekawie przemyślanej mieszance użytych chmieli oraz samego procesu chmielenia jest bardzo tropikalne w smaku. Do tego klasycznie: dobrze zaznaczona goryczka, pijalność i orzeźwienie!

Easy Rider – American Pale Ale – Kolejny klasyk w zestawie Kraftwerk x Kraft Klub. APA na nowofalowych chmielach Cascade, Citra oraz Simcoe, które dają nam mocno tropikalny i cytrusowy wydźwięk tego piwa. W smaku goryczka, ale taka przyjemna, nie za mocna i nie za długa, klasyczna dla dobrego APA.

Jolly Roger – Imperial Baltic Porter – Ostatni element zestawu i zdecydowanie najmocniejszy. Porter Bałtycki często bywa nazywany piwowarskim skarbem Polski, dlatego wiele browarów rzemieślniczych chcąc pretendować do grona polskiej czołówki kraftu, decydują się zmierzyć z uwarzeniem tego stylu. Kraftwerk w tym przypadku nie zawiódł i wypuścił na rynek piwo ciemne, esencjonalne z aromatami klasycznych deskryptorów stylu Porter Bałtycki, czyli kawą, czekoladą, opieczoną skórką od chleba, orzechów i toffie. Piwo mimo 9,8% zawartości alkoholu wydaje się być lekkie w odbiorze.

 

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.