Zestaw Kwaśne Perun

Perun

54,00 
cena dla klubowiczów: 49.09 zł

Brak w magazynie

Piwa w stylu sour, czyli kwaśne, najczęściej zakwaszane bakteriami kwasu mlekowego, mają w sobie coś wyjątkowego. Orzeźwienie, rześkość, różnorodność dodatków owocowych, a nawet i właściwości pro biotyczne niczym znany jogurt L.Casei Defensis. Gdy za warzenie kwasów zabiera się browar, który etymologią nazw swoich piw zahacza o wierzenia prasłowiańskie, powstaje produkt, wobec którego nie można przejść obojętnie. Przygotowaliśmy dla Was zestaw piw stricte kwaśnych Browar Perun x Kraft Klub

Behemoth Bartzabel Malina – Fruit Sour z Malinami (12° BLG, 4,7% alk.) 

Sour Ale powstały we współpracy z najbardziej znanym na świecie polskim zespołem muzycznym – Behemoth, którego frontmanem jest Adam Nergal Darski. Swoją malinową barwę zawdzięcza dodatkowi malin, dzięki czemu jest wyraźnie orzeźwiające, soczyste i rześkie. Bakterie lactobacillus wniosły do piwa dodatkowe akcenty jogurtowo-jabłkowe.

Behemoth Bartzabel Marakuja – Fuit Sour z Marakują (12° BLG, 4,7% alk.) 

Piwo niemal bliźniacze jak wersja z malinami, z zaznaczeniem, że pierwsze skrzypce, w tym powstałym we współpracy z death metalowym zespołem Behemot, gra pulpa z marakui. Moc orzeźwienia, rześkości, owocowości oraz wyraźny wpływ bakterii smaku mlekowego, a także wyraźna lekkość odbioru.

Strzygoń – Pastry Sour z czarną porzeczką (19° BLG, 7,2% alk.) 

Intrygujące połączenie dwóch stylów piwnych, które szturmem opanowały rynek polskiego kraftu: Pastry Sour oraz Pastry Stout. Propozycja Browaru Perun to w zasadzie Pastry Sour Imperial Stout z dodatkiem czarnej porzeczki. Czekolada, kawa i porzeczki dominują w aromacie, a w smaku natomiast prym wiodą przyjemne nuty kwaśne pochodzące od owoców oraz ciemnych słodów, które uzupełniają się z intensywną czekoladowością. Gratka dla fanów nowych doznań i smaków.

Złote Runo – Imperial Fruit Sour z malinami i wiśniami (19° BLG, 8,7% alk.) 

Imperialna wersja Sour Ale, gdzie na pierwszym planie znajdziemy intensywne owoce, które jednak dają trochę przestrzeni delikatnej słodowości, dzięki czemu piwo jest pełne w smaku i aromacie oraz przyjemne w odbiorze. Spory kaliber w postaci 8,7% alkoholu jest praktycznie niewyczuwalny, lekko rozgrzewając podczas finiszu. Minimalna, lecz odczuwalna goryczka jest dopełnieniem Złotego Runa.
 
Dusza widmo z wiśnią – English Barleywine z wiśnią (25° BLG, 10,3 % alk.) 

Najmocniejszy zawodnik zestawu piw kwaśnych Browar Perun x Kraft Klub. To piwo nie zostało zakwaszana bakteriami kwasu mlekowego, natomiast zostały do niego dodane ogromne ilości kwaśnych wiśni, które doskonale do tego piwa, jak i całego zestawu pasują. English Barleywine z Peruna to piwo złożone, gęste, mocno słodowe. Znajdziemy w nim pyszne toffie, melasę czy biszkopty. Całość natomiast idealnie dopełnia wspomniana wiśnia. Alkohol choć rozgrzewa, to ciężko będzie go wyczuć w smaku czy aromacie. Doskonałe piwo, do powolnej degustacji.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność
  • Perun
  • różne
  • różne%
  • różne°
  • 500ml

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.