Zestaw Limitowany Jana

Browar Jana

69,00 
cena dla klubowiczów: 62.73 zł

Brak w magazynie

Propozycja najświeższych piw z Rzemieślniczego Browaru Jana z Zawiercia. Każda z czterech pozycji składających się na zestaw Kraft Klub x Browar Jana to piwa, które bardzo długo leżakowały w tankach bądź dębowych beczkach. Czas dojrzewania, to poza walorami smakowymi i aromatycznymi, ich najważniejsza wartość. Edycja mocno limitowana w której znajdują się: Quadrupel, English Barley Wine, Porter Bałtycki oraz Porter Bałtycki Barrel Aged. Zestaw dopełnia kolekcjonerska szklanka – gratis.

Oktavio – Quadrupel (24° BLG, 9% alk.) – Nowa warka piwa, którym Browar Jana cyklicznie podbija serca i kubki smakowe fanów piw belgijskich. Oktavio to interpretacja legendarnego stylu piwa jakim jest Quadrupel. Do stworzenia piwa zostały użyte specjalistyczne belgijskie drożdże, które sprawiły, że w trunku pojawiają się nuty brzoskwiń i moreli. Wykorzystane słody z kolei wniosły do piwa aromaty daktyli, żurawiny czy wiśni. Piwo zdecydowanie przeznaczone do powolnej degustacji.

Camillo – English Barley Wine (24° BLG, 8,5% alk.) – Piwo leżakowało w tankach przez okres 5 miesięcy, a zostało uwarzone w oparciu o recepturę piwowara domowego – Michała Kordka, który zwyciężył w Krakowskim Konkursie Piw Domowych. Piwo dominuje aromaty suszonych owoców: daktyli, winogron czy rodzynek, które zawdzięcza użytym słodom. W piwie znajdziemy również nuty tytoniowo-korzenne, które wniesione zostały przez mieszankę brytyjskich chmieli.

Modesto – Porter Bałtycki (22° BLG, 8% alk) – Piwo leżakowało przez 22 miesiące w tankach, by nabrać swojego charakteru. Znajdziemy tu mariaż przyjemnej mlecznej czekolady z delikatną palonością przypominającą kawę espresso. Piwo jest dobrze ułożone, gładkie i zbalansowane. Piwo uwarzone przez piwowara Kacpra Jasicę jest hołdem dla porteru bałtyckiego – najbardziej znanego na świecie polskiego stylu piwa.

Modesto Sherry Oloroso Barrel Aged – Porter Bałtycki (22° BLG, 8,% alk) – Ten trunek podobnie jak jego wersja podstawowa leżakowany był przez okres 22 miesięcy, z czego ostatnie 3 spędził w beczkach po Sherry Oloroso, które wniosły do Modesto dodatkowe nuty smakowo-aromatyczne.

Szklanka – gratis

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.