Zestaw Maryensztadt Urodzinowy

Maryensztadt

64,50 
cena dla klubowiczów: 58.64 zł

Brak w magazynie

Świętujemy 5 urodziny browaru Maryensztadt. Seria Darkness My Friend została stworzona specjalnie na tę okazję. Jest to seria ciemnych piw, do której na potrzebę tego zestawu dokładamy także uznany Imperialny porter Bałtycki – Gwiazda Północy oraz lżejszy Dry Stout, Nitro Generation #1. Będzie to z pewnością świetny zestaw pysznych, ciemnych piw do degustacji tej zimy.

DARKNESS MY FRIEND DDH IMPERIAL BLACK IPA
Podwójnie chmielone na zimno Imperial Black IPA. Piwo o ciemnej barwie, w smaku wytrawne z wyraźną goryczką. W aromacie zaś dominują cytrusy oraz nuty żywiczne, pochodzące od amerykańskich odmian chmielu: Mosaic, Simcoe, Amarillo, Citra.
PARAMETRY: 18 PLATO, 7,8%alk.

DARKNESS MY FRIEND CHOCOLATE CHERRY CREAM STOUT
Czekoladowo-wiśniowa wersja klasycznego stoutu. Gładkie, zbalansowane w smaku, słodycz konturuje przyjemna goryczka pochodząca od palonych słodów. W aromacie dominują nuty czekoladowe, które uzupełnia aromat dojrzałej wiśni.
PARAMETRY: 15 PLATO, 7% alk.

DARKNESS MY FRIEND WILD SWEET STOUT
Sweet Stout leżakowany od lipca 2018 roku w beczce po hiszpańskim czerwonym winie Rioja. Słodki smak piwa, uzupełniają wyraźne nuty „funky”, pochodzące od dzikich drożdży brettanomyces. Gładkie o średnim wysyceniu i niskiej goryczce.
PARAMETRY: 16 plato, 8,1%alk.

GWIAZDA PÓŁNOCY
Gwiazda Północy świeci nad browarem Maryensztadt. Piwo zostało świetnie odebrane przez miłośników ciemnych, mocnych sztosów. Jest to oczywiście Imperialny Porter Bałtycki podkręcony nieco dzięki dodatkowi słodu wędzonego, wędzonej śliwki oraz suszonych fig. Aromat od razu wskazuje na dymny charakter piwa. Znajdziesz również mnóstwo suszonych owoców pochodzących zarówno z dodatku jak i długiego dojrzewania piwa. Nie brakuje wielowarstwowej słodowości o karmelowo czekoladowym profilu. W smaku wychodzi lekka goryczka kontrowana wyraźną słodyczą i orzechowym posmakiem słodów.
PARAMETRY: 26 plato, 10,1%alk.

NITRO GENERATION #1
Piwo zostało uwarzone w stylu Dry Stout. Aromat przesiąknięty kawą i czekoladą. W tle pojawiają się praliny i skórka chleba. Piwo koniecznie przelej do odpowiedniego szkła co spotęguje aromat oraz podkreśli walory wizualne. Dzięki nasyceniu azotem będziesz mógł zaobserwować majestatycznie formującą się pianę. W smaku ponownie sporo kawy i czekolady. Finisz palony, wytrawny.
PARAMETRY: 11 plato, 4,2%alk.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.