Zestaw Nepomucen Klasyczny

Nepomucen

69,50 
cena dla klubowiczów: 63.18 zł

Brak w magazynie

Browar Nepomucen to niewątpliwie ścisła czołówka polskiego kraftu, który regularnie zaskakuje nas nowymi, ciekawymi wypustami. Jakkolwiek warto śledzić premiery browaru, które regularnie pojawiają się w naszym sklepie, tym razem polecamy odświeżyć sobie klasyczne pozycje. W poniższym zestawie otrzymujecie 7 piw oraz piękny pokal firmowy Nepomucena.

STORK
Dawno niemieliśmy okazji przedstawić nowego piwa na polskich chmielach. Stork to polska IPA. W armacie wyczujecie sporo brzoskwiń, świeżej trawy i ziół. Udało się uzyskać taki efekt dzięki użyciu odmian: Oktawia, Puławski i Iunga. W smaku zawartość alkoholu nie daje o sobie znać! Jest ono szlachetne i przyjemnie rozgrzewa przełyk. Jak na styl przystało chmielowa goryczka pojawia się na wysokim poziomie natężenia. Piwo koniecznie przelej do IPA glass aby jeszcze lepiej uwydatnić bujny aromat.

PIJŻE
Pijże to zwycięzca nagrody Grand Prix podczas KPR Kraft Roku 2019. Uwarzone w kooperacji z Krakowskim. multitapem Weźże Krafta. Piwo w stylu DDH APA, czyli podwójnie chmielone na zimno Pale Ale z amerykańskimi odmianami chmielu. Aromat wręcz bucha świetnym, słodkim aromatem owoców. Chmielenie i estry z fermentacji łączą się ze sobą dając nam mieszankę ananasa, nektarynek, brzoskwiń, moreli, mango i winogrona. Intensywność aromatu wręcz zaskakuje, sprawia wrażenie jakby miało co najmniej połowę więcej ekstraktu, a to tylko 13,5 blg.

ACIDO
A co powiecie na kwaśnego Saisona? Dodatek aroni i czarnej porzeczki wprowadza jeszcze więcej rześkości i orzeźwienia. Dzięki użytej pszenicy podczas zacierania piwo posiada gładką i gęstą teksturę. Najlepiej przelej je do wysokiego, smukłego szkła co podkreśli walory wizualne. Idealnie komponuje się z potrawami opartymi o pikantnego kurczaka.

PELICAN 2.0
Jest to niemiecka pszenica z dodatkiem marakui. W profilu aromatycznym oprócz wspomnianego dodatku wyczujesz bananowe estry oraz goździkowe fenole. W smaku piwo jest lekkie, rześkie i orzeźwiające. Ponownie dobrze zaznaczone produkty niemieckich szczepów drożdży, którym towarzyszy mango. Piwo ma gładką i aksamitną teksturę za sprawą słodu pszenicznego. Najlepiej przelej je do wysokiego szkła na piwa pszeniczne.

PELICAN
A co powiecie na połączenie Hefeweizena z sporą ilością mango i moreli? Wynikiem tego jest niespotykanie owocowy trunek, ponieważ owocowe dodatki wspierane są przez równie owocowe metabolity specjalnie wyselekcjonowanych niemieckich szczepów drożdży. W smaku niska goryczka oraz dużo, dużo owocowej słodyczy. Piwo jest naprawdę nieprzyzwoicie owocowe! Trunek najlepiej przelej do szkła, aby uwydatnić walory wizualne.

BE CAREFUL
Browar Nepomucen wypuszcza imperialną wersję Juicy Sour z jagodą i jeżyną. Aromat to parada produktów ubocznych fermentacji bakteriami Lactobacillus. Wyczujesz cytryny, jabłka i jogurt. Piwo dobrze zaprezentuje się w wysokiej, smukłej szklance do piw pszenicznych. Za sprawą swojej barwy oraz niskiej ale trwałej piany piwo prezentuje się bardzo smakowicie. W smaku bardzo soczyście i owocowo. Bez najmniejszego problemu rozpoznasz smak charakterystyczny dla jagody i jeżyny.

JOSE SANGRIA GOSE
Browar Nepomucen prezentuje nam Gose z dodatkiem brzoskwiń, jabłek, czerwonych pomarańczy i cytryn. W aromacie bardzo subtelnie, zdominowany został przez wieloowocowość. Piwo świetnie prezentuje się w szkle do Weizenów, a to za sprawą swojej jasnozłocistej barwy, oraz wysokiej i trwałej czapie piany. W smaku królują owoce, które są idealnie kontrowane z jednej strony kwaśnością, a z drugiej słonym muśnięciem. Trunek cechuje się świetnym balansem. Jose jest niezwykle orzeźwiające i wyśmienicie pijalne, nawet nie zorientujesz się kiedy zniknie ze szkła. Warto mieć kilka butelek w swojej lodówce przed nadchodzącymi upałami.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.