Zestaw Perun Polskie Chmiele vol.2

Perun

49,90 
cena dla klubowiczów: 45.36 zł

Brak w magazynie

Zestaw Polskie Chmiele wprowadza nas w świat browaru oraz w klasyczne style piwne warzone wyłącznie na rodzimych chmielach. Perun, czyli władca gromów i błyskawic w kulturze słowiańskiej, uznawany za jedno z najważniejszych bóstw w całej pogańskiej mitologii. Niektórzy etymolodzy twierdzą, że jego imię oznacza dosłownie „ten który uderza” (gromowładny). Powstały w 2014 roku browar dodaje rynkowi piwowarstwa rzemieślniczemu iście słowiańskiego, polskiego sznytu. Nawiązanie do starosłowiańskich wierzeń, odwaga w tworzeniu nowych receptur i interpretacji klasycznych stylów, czy udana współpraca z jednym z najbardziej znanych na świecie polskich zespołów muzycznych – Behemoth sprawiły, że Browar Perun zyskał rzeszę wiernych fanów, o których starannie się troszczy, a przy okazji powtarzalności kolejnych warek przekonuje do siebie rzeszę kolejnych. Tym razem zapraszamy Was w tajemniczą podróż przez świat polskich chmieli. Zestaw składa się z następujących pozycji:

Topór Peruna
Piwo w stylu Double IPA na polskich chmielach. Intensywny aromat i smak chmieli – chmielowe wrażenia. Umiarkowana i długa goryczka zapewnia przyjemny finisz,  żywiczny, sosnowy, korzenny, kwiatowy. Delikatne i subtelne nuty słodowe potęgują Piwo dla koneserów, szukających wyrazistych smaków.

Pils
Jasne piwo w stylu czeskiej desitki. Orzeźwiający, lekki lager o zaskakująco wyrazistym słodowym smaku chleba i zboża. Zrównoważona ziołowa goryczka przyjemnie kontruje smak zapewniając wysoką pijalność.

Sabat Czarownic
Piwo ciemne pszeniczne w niemieckim stylu DUNKELWEIZEN.
W zapachu bananowo-goździkowe, w smaku dodatkowo subtelna czekolada i herbatniki. Słodkie, ale z wytrawnym finiszem i minimalną goryczką.

Noc Kupały
Piwo z dodatkiem polskich chmieli „na zimno”. Mocno palony i delikatnie czekoladowy aromat wymieszany zżywiczno-korzenną nutą chmieli. Złożony, krzepki smak z wyważoną goryczką.

Dziedzictwo: Marynka x2
PALE ALE SINGLE HOP – chmielony jedną, polską odmianą chmielu. Wyraźne chmielowe aromaty sosnowe, korzenne i lekko cytrusowe. W smaku delikatna słodowość z karmelową nutą i konkretną goryczką. Orzeźwiające piwo, prezentujące walory chmielu MARYNKA.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność
  • Perun
  • różne
  • różne%
  • różne°
  • 500ml

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.