Zestaw Browar Pilica

Pilica

46,30 
cena dla klubowiczów: 42.09 zł

Brak w magazynie

Pilica to miejsce z historią i tradycją piwowarską, której początki datowane są na XV wiek. Obecnie Browar Pilica jest browarem kontraktowym, który warzy browarze rzemieślniczym ReCraft. Browar, za którym stoi farmaceuta i piwowar Arek Żurek, pochodzący właśnie z Pilicy, odwołuje się do wspomnianych tradycji piwowarskich miasta. Jeśli nie mieliście możliwości wcześniej spróbować piw z Pilicy, to jest to wspaniała okazja aby zgarnąć zestaw 5 piw i firmową szklankę. Sprawdźcie poniżej jakie piwa przygotowaliśmy do tego zestawu.

CZARNY LAS
Double Black IPA w wykonaniu Browaru Pilica. Aromat przesiąknięty czekoladą, cytrusami z minimalnym akcentem słonecznika. Piwo warto przelać do szkła aby uwydatnić walory wizualne i aromatyczne. W smaku poczujesz odpowiednio wyrachowaną współpracę pomiędzy akcentami palonych słodów i chmielowością. Piwo jest dobrze zbalansowane co za tym idzie kompleksowe i wielowymiarowe. Będzie idealną propozycją dla osób, które nie mogą się zdecydować pomiędzy jasnym i ciemnym piwem.

BABA YAGA
Browar Pilica wypuszcza Rauch Bocka, który stanowi idealną propozycję na długie, deszczowe wieczory. W aromacie wyczujesz wyraźne akcenty oscypka, kiełbasy oraz chlebowo-herbatnikowej zbożowości. W tle przebija się subtelna nutka suszonych owoców.  W smaku niska dawka goryczki daje pole do popisu podbudowie słodowej. Piwo będzie idealnym dodatkiem do krwistej wołowiny. Koniecznie przelej je do swojego ulubionego szkła.

THE PLCA SHOW
American IPA uwarzona w oparciu o aromatyczne odmiany chmieli. W profilu aromatycznym poczujesz cytryny, limonki, grejpfruty i pomarańcze. Piwo warto przelać do IPA glass – szkła zaprojektowanego z myślą o takich piwach. W smaku poczujesz solidną dawkę goryczki, która nadaje właściwy charakter. Pojawia się również przyjemna, herbatnikowa podbudowa słodowa. Dzięki właściwościom orzeźwiającym piwo świetnie spisze się w letnie, upalne dni.

FABRYKANT
Fabrykant to nowy Pilzner z browaru Pilica. Klasyczny, tradycyjny styl piwa nachmielony polskimi i czeskimi odmianami chmielu. W aromacie zdecydowanie dominuje ziołowo kwiatowa chmielowość wzbogacona o delikatną nutę korzenną. Świetnie komponuje się ona z pełną, wyraźną słodowością, która buduje ciało piwo. Smak wypełniony jest mieszanką słodowości i chmielu a także solidnej ziołowej goryczki. Piwo pokazuje swoją dobrą stronę dzięki czystemu lagerowemu profilowi fermentacji. Będzie doskonale komponować się z daniami mięsnymi i słonymi przekąskami. Najlepiej serwować w pokalu lub szklance do lagera.

TU RZĄDZI PSZENICA
Klasyczny niemiecki hefeweizen z Browaru Pilica. Profil aromatyczny stoi na trzech filarach rasowego pszeniczniaka. Wyczujesz goździkowe fenole, bananowe estry oraz pszeniczną słodowość. W smaku minimalna kwaśność, która nadaje orzeźwiający charakter. Niska goryczka nie zaniża pijalności trunku. W smaku wyczujesz również wspomniane w aromacie metabolity niemieckich szczepów drożdży. Aby jeszcze lepiej smakował koniecznie przelej go do wysokiej szklanki na piwa pszeniczne.

  • Browar
  • Styl
  • Alk
  • BLG
  • Pojemność
  • Pilica
  • różne
  • różne%
  • °
  • 500ml

Bądź na bieżąco z premierami kraftów i otrzymuj informacje z pierwszej ręki o najciekawszych pozycjach na rynku

Pamiętaj, że tak jak Ty nie znosimy spamu, a wszystkie wiadomości są wysyłane w zgodzie z dobrymi praktykami. Staramy się przekazywać informacje rzeczowe oraz te, które faktycznie mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości.