kraftklub.pl

Blog tematyczny o piwie, zakupach i rozrywce.

Piwo

Spotkanie z kraftem: sklepy z piwem kraftowym w Krakowie

Spotkanie z kraftem: sklepy z piwem kraftowym w Krakowie

Piwo kraftowe zdobyło popularność nie tylko wśród smakoszy, ale również wśród tych, którzy cenią różnorodność i oryginalność w smakach. Kraków, jako miasto o bogatej historii piwowarskiej, oferuje wiele miejsc, gdzie można cieszyć się tym specjałem. Oto przewodnik po sklepach z piwem kraftowym w Krakowie:

 • Nowa Wytwornia
 • T.E.A. Time Brewpub
 • House of Beer
 • Browar Lubicz
 • Stara Zajezdnia
 • Strefa Piwa Pub
 • Viva la Pinta
 • Nowy Kraftowy
 • Craftownia
 • Nalej Se
 • Multi Qlti Tap Bar

Nowa Wytwornia

Jednym z unikalnych miejsc na mapie Krakowa, które powinien odwiedzić każdy miłośnik piwa, jest Nowa Wytwornia. Znajdująca się przy ulicy Fabrycznej 13, kryje w sobie bogactwo smaków piwa kraftowego, m.in. piwo pszeniczne z mango i makakują, hazy apa, czy czeski pils. Lokal ma w menu nie tylko piwo, ale również dania główne, zupy, fingerfood. Co ciekawe, do wybranego piwa podawane są różne przekąski.

T.E.A. Time Brewpub

Z dala od tłumów turystów, na ulicy Dietla 1, znajduje się T.E.A. Time Brewpub. To trzypoziomowy lokal z własnym minibrowarem, który warzy piwa takie jak ale, stouty, portery i piwa pszeniczne.

House of Beer

W samym sercu Krakowa, przy ulicy św. Tomasza, mieści się House of Beer. Oferuje ono szeroki wybór piw butelkowanych z browarów z różnych zakątków świata, a także duży wybór piw na kranie. W menu znajdziemy kanapki, burgery, skrzydełka, dania główne oraz finger food.

Browar Lubicz

Dla tych, którzy szukają miejsc o nieco bardziej wyszukanych wnętrzach, Browar Lubicz będzie idealny. Kilka poziomów lokalu oferuje najróżniejsze rodzaje piwa z Browaru Lubicz, a także piwne koktajle.

Stara Zajezdnia

Stara Zajezdnia to prawdziwa perła wśród krakowskich miejsc oferujących piwo kraftowe. Minibrowar mieszczący się w restauracji warzy piwa takie jak jasny pilzner, ciemny lager, piwo pszeniczne, aipa i aipa ananasowa, ciemne piwo z miodem gryczany, lekkie piwo jabłkowe, piwo miodowe, śliwkowe, pale ale, wiśniowy sour ale.

Strefa Piwa Pub

Jeżeli szukasz miejsca na Kazimierzu, gdzie można napić się dobrego piwa kraftowego, Strefa Piwa Pub będzie idealnym wyborem. Wnętrza nie są może najbardziej ekskluzywne, ale za to wybór piwa jest całkiem spory.

Viva la Pinta

Tuż obok Rynku, przy ulicy Floriańskiej, znajduje się pub prowadzony przez dobrze znaną markę piwowarską – Viva la Pinta. W ofercie znajdziemy przede wszystkim piwa z Pinty, ale nie tylko.

Nowy Kraftowy

W samym centrum Kazimierza, przy Placu Nowym, mieści się popularny lokal Nowy Kraftowy. W menu znajdziemy różne lane piwa z Polski, Czech czy Belgii.

Craftownia

Kolejne miejsce na Kazimierzu to Craftownia przy Świętego Wawrzyńca. Lokal przyciąga uwagę starym napisem przed wejściem. W menu głównie lane piwa polskie, ale nie tylko.

Nalej Se

Adres Tadeusza Romanowicza 4 nie jest po drodze jeśli zwiedzamy Stare Miasto, Podgórze czy Kazimierz, ale jeśli chcemy wybrać się na piwo, to warto tu zajrzeć. Na Zabłociu funkcjonuje „pierwszy samoobsługowy multitap w Krakowie”.

Multi Qlti Tap Bar

Ostatnia propozycja na naszej liście to lokal Multi Qlti Tap Bar przy Szewskiej. W ofercie zwykle około 20 różnych piw kraftowych głównie z browarów w Polsce.

Jak widać, Kraków to prawdziwe eldorado dla miłośników piwa kraftowego. Każdy z tych miejsc ma coś unikalnego do zaoferowania, zarówno pod względem smaku, jak i atmosfery. Bez względu na to, czy jesteś smakoszem piwa, czy po prostu szukasz nowych doświadczeń, te lokale kraft beer store Kraków na pewno Cię nie zawiodą.

Udostępnij