Strona główna
Rozrywka
Tutaj jesteś

Dokąd pojechać na wakacje w 2024 roku?

15 grudnia, 2023 wakacje

Zastanawiasz się już, gdzie wypocząć w 2024 roku? Jeśli zawsze z dużym wyprzedzeniem planujesz wakacje, najpewniej będziesz mieć większy wybór wygodnych noclegów w atrakcyjnej lokalizacji i jeszcze lepszej cenie. Marzenia o urlopie pełnym przygód łatwiej się spełnią, kiedy wyczarterujesz jacht na jednym z najpiękniejszych europejskich akwenów. Dokąd wybrać się na żagle w Europie w 2024 roku?

Chorwacja, czyli magiczny kraj położony na wyspach

W granicach Chorwacji leży aż około tysiąca wysp i mniejszych wysepek, a łączna długość linii brzegowej waha się w granicach 2000 km. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z żeglowaniem, czy na sterowaniu jachtem zjadłaś lub zjadłeś już zęby, łatwo będzie Ci orzec, że kraj ten jest prawdziwą mekką żeglarzy. Zanim jednak zdecydujesz się na czarter jachtów w Chorwacji, upewnij się, że masz odpowiednie uprawnienia do kierowania jednostką pływającą. Każdy, kto chce wynająć jacht, musi mieć obowiązujący w tym kraju patent sternika morskiego, a także certyfikat potwierdzający umiejętność obsługi radiostacji. Jeśli nie zdobyłaś lub zdobyłeś tych uprawnień albo ster wyczarterowanego jachtu chcesz oddać w cudze ręce, zastanów się nad wynajęciem jachtu ze skipperem.

Dlaczego warto żeglować w Chorwacji?

  1. Własna jednostka pływająca daje wiele możliwości poznawania tego wyjątkowego kraju. Jeśli nie chcesz być zależna lub zależny od rozkładu rejsów promów łączących poszczególne wyspy, najlepszy będzie czarter jachtu. W Chorwacji nie brakuje bowiem ani marin, ani większych portów dla jachtów.
  2. Jacht możesz traktować nie tylko jak środek transportu, lecz także jak miejsce do spania i relaksu. Pamiętaj, aby w takim wypadku wybrać jacht z miejscem dostosowanym do liczby osób przebywających na pokładzie i sposobu, w jaki chcecie spędzić wakacje pod żaglami (zwracaj uwagę np. na platformę kąpielową albo telewizor z płaskim ekranem).
  3. Poza żeglowaniem, pływaniem w Morzu Adriatyckim i uprawianiem sportów wodnych wakacje w Chorwacji w 2024 roku warto spędzić również na zwiedzaniu najpopularniejszych atrakcji turystycznych i poznawaniu wyjątkowej przyrody. Na swojej liście możesz umieścić między innymi: stare miasto w Dubrowniku, Pałac Dioklecjana w Splicie oraz obejmujący kompleks 16 jezior połączonych wodospadami Park Narodowy Jezioro Plitwickie (wszystkie trzy atrakcje wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO).

Lazurowe Wybrzeże nie tylko dla miłośników luksusu

Riwiera Francuska, którą popularnie od pięknego koloru tutejszej wody w Morzu Śródziemnym nazywa się Lazurowym Wybrzeżem, leży na południowym wschodzie Francji. Region rozciąga się od miasta Cassis w Prowansji aż do granicy z Włochami. Poza częścią francuską Lazurowe Wybrzeże obejmuje również Monako, które jest jednym z najmniejszych krajów na świecie.

Kiedy wyczarterujesz jacht w Monako, możesz poczuć splendor tego państwa-miasta. Z uwagi na duże różnice wysokości można pokonywać je, korzystając ze specjalnych wind. Takie udogodnienie to jednak niejedyna kwestia, która sprawi, że poczujesz się jak na luksusowych wakacjach. Co ważne, możesz wynająć większą jednostkę, która posłuży Ci za pokój hotelowy, i przycumować w samym Monako lub tuż obok we francuskiej części Lazurowego Wybrzeża. Potem ruszaj do Monako, aby zanurzyć się w świat blichtru i luksusu. Zajrzyj do chyba najbardziej znanego na świecie kasyna w Monte Carlo, które wybudowano w XIX-wieku. Wielu turystów wpada również w zachwyt nad architektonicznych kunsztem Opery Monte Carlo, którą wzniesiono w podobnym czasie co kasyno.

Z kolei francuska część Lazurowego Wybrzeża to miejsce, w którym – w przeciwieństwie do niewielkiego i gwarnego Monako – łatwo wypocząć w spokoju. Tutejsze kurorty i większe miasta są jednak tak wyjątkowe, że warto poczuć ich ducha, aby potem zażyć błogiego relaksu na jachcie zatrzymanym dalej od brzegów. Do najpopularniejszych miejscowości w regionie należą: Nicea z przepiękną nadmorską 7-kilometrową Promenadą Anglików, Saint-Tropez spopularyzowane przez słynną filmową postać żandarma, w którą wcielał się Louis de Funès, a także Cannes, w którym co roku odbywa się festiwal filmowy. Region zachwyca także piaszczystymi plażami, różnorodnie ukształtowanym wybrzeżem i bujną roślinnością przez cały rok.

Jeśli szukasz pomysłu na wyjątkowe wakacje w 2024 roku, zastanów się nad wyczarterowaniem jachtu w Chorwacji albo na Lazurowym Wybrzeżu. Żeglarskie emocje, mnóstwo wspomnień i niesamowite widoki gwarantowane!

Materiał zewnętrzny

Redakcja kraftklub.pl

Jesteśmy miłośnikami sportu, rozrywki i dobrej zabawy! Z nami poznasz najciekawsze dyscypliny sportowe, najlepsze sposoby na spędzanie wolnego czasu, najpiękniejsze kierunki do podróżowania i tipy zakupowe! Zostań z nami na dłużej!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

wytrzymałe wyposażenie
wakacje
gdzie kupić włóczkę

Jesteś zainteresowany reklamą?